کد خبر: 3459124
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵
همزمان با دهه پایانی صفر؛
گروه اجتماعی: معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی از ارائه خدمات فرهنگی و تبلیغی در قالب اجرای برنامه «فیض حضور» ویژه کاروان‌های زیارتی در حرم مطهر رضوی ویژه ایام سوگواری دهه پایانی صفر خبر داد.
حجت‌الاسلام‌ سید جلال حسینی، معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی عنوان کرد: طبق سال‌های گذشته برنامه «فیض حضور» در طول سال به ویژه دهه پایانی صفر به همه کاروان‌ها و اردوهای زیارتی خدمات مختلف فرهنگی، تبلیغی و مذهبی ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات فرهنگی به اردوها و کاروان‌های زیارتی در حرم مطهر رضوی سابقه‌ای نزدیک به 14 سال دارد، تصریح کرد: خدمات فرهنگی به اردوها و کاروان‌های زیارتی با محوریت رواق‌ دارالهدایه در پاسخ به نیاز گروه‌های مخاطب در حرم مطهر و ترویج فرهنگ و آداب صحیح زیارت و گسترش معارف اهل‌بیت(ع) در بین زائران حریم رضوی شکل گرفته است.

دبیر شورای عالی فرهنگی آستان قدس رضوی در خصوص نحوه پذیرش این کاروان‌ها گفت: پذیرش این گروه‌ها از طریق دریافت تقاضای خدمات فرهنگی آن‌ها از طریق تلفنی 32020 داخلی 155، به صورت مکاتبه‌ای و حضوری صورت می‌گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه ویژه برنامه فیض حضور به زبان آذری و فارسی از تاریخ یازدهم آذرماه تا پایان ماه صفر اجرا خواهد شد، برگزاری سخنرانی، مداحی و قرائت زیارت را از جمله از برنامه‌های «فیض حضور» ذکر کرد و افزود: کاروان‌های زیارتی در این ویژه‌برنامه می‌توانند از اساتید سخنران خود بهره‌مند شوند.

حجت‌الاسلام‌ حسینی در پایان اظهار کرد: اداره پاسخگویی به سؤالات دینی در دهه آخر صفر، ایام عزاداری رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام ‌حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) برنامه‌های ویژه‌ای را برگزار می‌کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: