کد خبر: 3483651
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۵
حجت‌الاسلام رئیسی:
گروه اجتماعی: تولیت آستان قدس رضوی به مفاد حکم رهبر معظم انقلاب برای انتصاب تولیت آستان قدس رضوی اشاره و تصریح کرد: همه باید نسبت به این منشور هفت گانه احساس مسئولیت داشته باشند و اقدامات ویژه‌ای متناسب با موارد مطرح شده تعریف و اجرا کنند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی در جمع مدیران عامل موسسات فرهنگی آستان قدس رضوی، اظهار کرد: در نگاه بلندی که حضرت آیت‌الله واعظ طبسی در ایجاد، فعالی سازی، تقویت و روز آمد کردن موسسات فرهنگی داشته‌اند، افق‌های ارزشمند و در عین حال دست یافتنی، اجرایی و عملیاتی مشهود است که اطمینان داریم صدقه‌ای جاریه برای ایشان خواهد بود.
حجت‌الاسلام رئیسی هم چنین به مفاد حکم رهبر معظم انقلاب برای انتصاب تولیت آستان قدس رضوی اشاره و تصریح کرد: همه باید نسبت به این منشور هفت گانه احساس مسئولیت داشته باشند و اقدامات ویژه‌ای متناسب با موارد مطرح شده تعریف و اجرا کنند.
تولیت آستان قدس رضوی تحقق این امر را نیازمند بازنگری امور در سطوح مختلف دانست و افزود: در این زمینه باید از نخبگان شهر مشهد و ظرفیت ویژه حضور نخبگان و فرهیختگان در میان خادمان آستان قدس رضوی به طور جدی بهره ببریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از احکام و اهداف(غایات) به عنوان دو وجه شریعت یاد و عنوان کرد: در آموزه‌های دینی ما در کنار احکام، مسائلی هم چون تزکیه و تعلیم و تربیت به عنوان اهداف نهایی دین مطرح شده است که ما به عنوان کارگزاران و خدمتگزاران این آستان نورانی باید در راستای تحقق آن ها تلاش مضاعف داشته باشیم.
حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر مقوله تمدن سازی و الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت، یادآور شد: این مقوله نیز، موضوع بسیار مهمی است که ما باید در برنامه‌ریزی و اجرای امور فرهنگی به آن اهتمام داشته باشیم.
تولیت آستان قدس رضوی هم چنین از «تربیت نفوس مستعد» به عنوان یکی از جلوه‌های سیره طیبه امام رضا(ع) یاد و عنوان کرد: تربیت به عنوان احیای تمایلات عالی نفسانی در انسان، شناخته می‌شود و موسسات فرهنگی آستان قدس رضوی به عنوان مجموعه‌های منتسب به حضرت رضا(ع) باید به این امر توجه جدی داشته باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: