کد خبر: 3503366
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۳
گروه فعالیت‌های قرآنی: داور سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم شهرستان داورزن گفت: ارتقای سطح کیفی مسابقات قرآن این شهرستان توجه ویژه مسئولان را می‌طلبد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، به نقل از روابط عمومی اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، علیرضا حسین‌آبادی، داور سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف شهرستان داورزن ابراز کرد: در بحث مسابقات قرآن کسی موفق‌تر است که علوم تجوید، وقف و ابتدا و صوت و لحن را بداند.
وی افزود: بهتر است برنامه‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف فنون قرائت، وقف و ابتدا و صوت و لحن برای افراد شرکت کننده برگزار شود تا متسابقان با آمادگی بیشتری وارد میدان مسابقات شوند.
حسین‌آبادی با بیان اینکه ارتقاء سطح کیفی مسابقات قرآن شهرستان داورزن نیازمند توجه ویژه است، تصریح کرد: مسابقات محل آموزش نیست و شرکت کنندگان برای یادگیری باید از کارگاه‌های آموزشی استفاده کنند.
وی ادامه داد: شهرستان داورزن تازه تاسیس و نوپاست و اداره اوقاف این شهرستان به عنوان متولی برگزاری مسابقات قرآنی نیازمند همکاری همه دستگاه‌های دولتی شهرستان است و باید همه موسسات قرآنی شهرستان فعال شود تا زمینه احیای قرآن و مفاهیم این کتاب آسمانی فراهم شود.
داور مسابقات سراسری قرآن کریم شهرستان داورزن با اشاره به اینکه سطح کمی این دوره از مسابقات قابل قبول نبوده است و با وجود اطلاع رسانی تعداد اندکی حضور یافتند، اظهار کرد: برخی از شرکت کنندگان سال گذشته که دارای رتبه برتر شهرستانی بودند در مسابقات امسال شرکت نکردند که باید انگیزه‌های این عدم حضور بررسی شود.
این کارشناس و مجری برنامه‌های قرآنی اداره تبلیغات اسلامی سبزوار گفت: با توجه به مطالبات و دغدغه رهبر معظم انقلاب در خصوص قرآن کریم، برگزاری مسابقات قرآن انگیزه‌ای برای جذب قشر جوان است و نسل جوان می‌توانند با شرکت در این مسابقات تعالیم قرآن را در زندگی خود به کار گیرند.
وی در پایان در خصوص برگزاری مرحله شهرستانی سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم در امامزادگان شاخص داورزن اضافه کرد: برگزاری مسابقات قرآنی در امامزادگان زمینه‌ساز تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و حضور بیشتر مردم در این اماکن مقدس است.
یادآور می‌شود، مرحله شهرستانی سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم شهرستان داورزن در دو بخش آقایان و بانوان در امامزادگان سید مرتضی(ع) و سه تن(ع) برگزار شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: