کد خبر: 3780258
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
گروه شهرستان‌ها - امام جمعه شهرستان خوشاب با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون در زمینه قرآنی رشد خوبی داشتیم گفت: الفبای قرآن حفظ و قرائت است و تا رسیدن به جامعه قرآنی فاصله زیادی داریم.

فاصله زیادی تا تحقق جامعه قرآنی داریمحجت‌الاسلام سیدقاسم دهقانی، امام جمعه خوشاب در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، با بیان اینکه خدماتی که در این چهل ساله انقلاب انجام شده همه مربوط به نظام است، نه اختصاص به دولت خاصی اظهار کرد: امروز بسیاری از کشورها بر علیه انقلاب ایران در حال فعالیت هستند و اگر چه در عرصه اقتصادی مشکلاتی داریم اما حقیقتا مشکل در معیشت مردم است و ما از نظر اقتصادی در دنیا حرف‌های زیادی داریم.
وی با اشاره به درخشش جوانان ایرانی در عرصه‌های مختلف افزود: در ذخایز نفت و گاز، معادن و بسیاری از منابع و علوم دیگر ایران در رتبه‌های بالایی در جهان قرار دارد و برخی فکر نکنند «مرغ همسایه غاز» است.
امام جمعه خوشاب با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب بیان کرد: بسیاری از افراد به داشته‌های خودمان اعتقاد ندارند، در حالی که آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی دچار بحران‌های اساسی هستند.
وی با تأکید بر بحران‌سازی برخی از رسانه‌ها و کوه ساختن از کاه، تصریح کرد: این روزها حوادث بزرگی در جهان و در دل خود اروپا رخ داده است که بسیاری از این رسانه‌ها بی‌توجه از کنار آن عبور و برخی از مسائل جزئی و کوچک را در ایران مسئله اول دنیا معرفی می‌کنند که گاهی با واقعیت‌های جامعه فرسنگ‌ها کیلومتر فاصله دارد.
نماینده ولی فقیه در خوشاب با اظهار اینکه این نظام به برکت خون شهدا به اینجا رسیده عنوان کرد: پایداری نظام جمهوری اسلامی اتحاد و انسجام آحاد مردم با همدیگر است و امروز دشمن به دنبال تفرقه میان مسئولان و مردم است تا بتواند به اهداف خودش برسد.
وی با تاکید بر کنار گذاشتن اختلافات جناحی و جمع شدن زیر پرچم ولایت با بیان اینکه در زمینه قرآنی رشد خوبی داشتیم اما خواسته‌های رهبر معظم انقلاب محقق نشده است، اضافه کرد: ما قاری و حافظ قرآنی زیادی داریم اما باید جامعه قرآنی داشته باشیم و قرآن در عمل در جامعه پیاده شود.
دهقانی با اشاره به اینکه الفبای قرآن حفظ و قرائت قرآن است، گفت: برای رسیدن به عملکرد قرآنی در ادارات و ارگان‌ها در جامعه فاصله زیادی داریم و عملکردها 100 درصد اسلامی نیست و با معیارهای واقعی اسلام فاصله داریم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: