کد خبر: 3804097
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴
مدیرعامل به‌نشر:
گروه فرهنگی - مدیرعامل به‌نشر از چاپ و انتشار سه اثر جدید از سعید تشکری، نویسنده نام آشنای کشور، توسط این انتشارات همزمان با سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد.
3 اثر جدید از سعید تشکری به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران می‌رسدبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی، مدیر عامل به نشر، اظهار کرد: «اوسنه‌ گوهرشاد»، «آبی‌ها» و «موقف» به عنوان جدیدترین آثار سعید تشکری از نویسندگان و مدرسان ادبیات داستانی و دراماتیک توسط انتشارات به‌ نشر در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.
 
وی عنوان کرد: «اوسنه‌ گوهرشاد» عنوان رمان فانتزی، مجموعه‌ای از داستان‌های به هم پیوسته از این نویسنده برجسته کشور است که با موضوع رمان انقلاب اسلامی در دست انتشار است.
 
سعیدی خاطرنشان کرد: «اوسنه‌ی گوهرشاد» به رويدادي مي‌پردازد که با یک فانتزی ایرانی به روز رسانی شده است، در این داستان نو و مبتنی بر حقیقت که به فانتزی تمایل دارد، گوهرشاد بیگم بعد از هزار سال به جایی می‌آید که خود ساخته است و حالا با ملکه‌ای رو به رو می‌شود، تا آنچه را که او ساخته، یعنی مسجد گوهرشاد، قرار است ویران شود و این آغاز رمان فانتزی است.
 
مدیرعامل به‌نشر به اثر دیگر این نویسنده مشهدی با عنوان «آبی‌ها» اشاره و خاطرنشان کرد: این رمان با موضوع رضوی روایت‌گر پزشکی است که به دنبال گوهر کامل معاصر خویش است و دیگر نمی‌خواهد در پستوی قدرت راهبان بماند، شهر انطاکیه و حران، تبعید گاه دانش این طبیب دلداده است، او در سیر این هجرت، هم عشق زمینی می‌یابد و هم آسمانی و طوفان آبی ترین رویداد زندگی‌اش را به تلاطم می‌رساند.
 
وی «موقف» را سومین اثر جدید این نویسنده دانست و اظهار کرد: این رمان رضوی، سرزمینی است که دعبل خزایی، شاعر شیعی متصل به آستان امام هشتم (ع) برای خود انتخاب کرده است، او هر چند از این سرزمین دور است اما با کلام و خدمتش موقف سرزمین امام هشتم می شود.
 
سعیدی بیان کرد: از این نویسنده و مدرس ادبیات داستانی و دراماتیک که دبیری سلسله نشست‌های «عصرانه داستان نویسان رضوی در سه‌شنبه‌های به‌نشر» را بر عهده دارد، تا کنون آثاری همچون «مفتون و فیروزه»، «غریب قریب»، «هندوی شیدا»، «من سقراط مجروح را دوست دارم»، «رژیسور»، «هزار و سیصد و پنجاه و هفت»، «مردمان قصه کنند»، «مشاق»، «داش آقا»، «پاریس پاریس» و... به چاپ رسیده است.
 
گفتنی است که سی‌ و ‌دومین نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران از چهارم الی 14 اردیبهشت 1398 در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: