کد خبر: 3805628
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با نخست وزیر پاکستان:
گروه سیاست و اقتصاد- تولیت آستان قدس رضوی گفت: بهترین زمینه برای خنثی کردن توطئه‌های تفرقه‌افکنانه مستکبران و قطع دست استعماری آن‌ها از منطقه، تقویت مشترکات ایران و پاکستان به‌ویژه اشتراکات معنوی است.

تقویت مشترکات ایران و پاکستان بهترین زمینه برای خنثی کردن توطئه‌های مستکبرانبه گزارش ایکنا از خراسان‌‌رضوی و به نقل از روابط‌عمومی آستان‌نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضو روز گذشته در دیدار نخست وزیر پاکستان که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: به جنابعالی که سفر خود به ایران را با استعانت از حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) آغاز و متبرک کردید، خوش‌آمد می‌گویم. یقینا الطاف خاصه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) شامل حال دو ملت خواهد بود و جنابعالی نیز از برکات آن بهره‌مند خواهید شد.
وی تصریح کرد: ایمان و اعتقاد دینی در مردم پاکستان یک اعتقاد ریشه‌دار و خالص است و اوج این ایمان در ابراز ارادت آنان چه شیعه و چه سنی به پیامبر اکرم(ص) و اهل‌بیت طاهرین ایشان متجلی است.
تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: محبت مردم پاکستان به انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای یک پدیده بی‌نظیر و فرصت استثنایی برای گسترش همکاری‌های دو کشور است.
مروی با بیان اینکه ارتباط دو ملت ایران و پاکستان فراتر از همسایگی و یک ارتباط برادرانه است، تصریح کرد: مهمترین زمینه برای تقویت ارتباطات دو ملت، عشق و ارادت به پیشگاه مقدس حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است.
وی گفت: زائران عزیز پاکستانی که بیشترین زائران خارجی این آستان مقدس هستند، در مشهد و در این آستان ملکوتی در خانه خود و در میان برادرانشان هستند و احساس غربت ندارند.
تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: نگاه استعمار به منطقه شبه قاره همیشه نگاه دست‌اندازانه بوده است و برای هموار کردن دست‌اندازی‌های خود سرمایه‌گذاری ویژه‌ای بر اختلاف‌افکنی‌های قومی و مذهبی داشته‌اند.
مروی بیان کرد: بهترین زمینه برای خنثی کردن توطئه‌های تفرقه‌افکنانه مستکبران و قطع دست استعماری آن‌ها از منطقه، تقویت مشترکات ایران و پاکستان به‌ویژه اشتراکات معنوی و در رأس آن‌ها ابراز ارادت به حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) از طریق تسهیل زیارت زائران پاکستانی است.
وی گفت: آستان قدس رضوی از طریق وزارت امور خارجه کشورمان تسهیل زیارت عزیزان پاکستانی را با جدیت دنبال می‌کند. همچنین برای تسهیل زیارت اربعین و عبور عزیزان‌مان از مرز میرجاوه به مقصد کربلای معلی برنامه‌هایی در چند سال گذشته داشته‌ایم که این برنامه‌ها با قدرت ادامه خواهد یافت.
همچنین عمران خان نیازی، نخست وزیر پاکستان در این دیدار با تأکید بر اینکه پاکستان می‌خواهد روابط خود با ایران را به سطح عالی برساند، گفت: در دوران مسئولیت خود تمام تلاشم را می‌کنم تا روابط با ایران را به بهترین سطح ممکن برسانم.
وی دلیل بسیاری از مشکلات پیش روی امت مسلمان را فاصله گرفتن از آموزه‌های ناب اسلام خواند و تصریح کرد: پاکستان از دوران سختی در حال عبور است و ما می‌خواهیم طبق اصول و آموزه‌های نبوی کشور را اداره کنیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: