کد خبر: 3811233
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
گروه معارف ــ سونیا فرای، مسیحی تازه مسلمان‌شده گفت: بهترین روش تبلیغ دین، تغییر رفتار خودمان است و مردم کشور من اگر با حقایق دین اسلام آشنا شوند، مسلمان می‌شوند.

مردم کشور من اگر با حقایق دین اسلام آشنا شوند، مسلمان می‌شوندبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، ‌به نقل از روابط عمومی رسانه‌های صوتی و تصویری آستان قدس رضوی، سونیا فرای، مسیحی تازه مسلمان شده از کشور آلمان، اظهار کرد: بهترین روش تبلیغی دین اسلام، تغییر رفتار خودمان است و برای رسیدن به آن باید به دستورات خداوند و ارائه طریق اهل‌بیت(ع) عمل کنیم.
وی با اشاره به اهمیت این موضوع عنوان کرد نه تنها در ایران بلکه مسلمانان باید در همه کشورهای دیگر تلاش نمایند تا بتوانند چهره واقعی اسلام را نشان دهند.
فرای با اشاره به موانعی که در راه تشرف ایشان به دین مبین اسلام بود، خاطرنشان کرد: مادرم اولین مانع تشرف من به دین اسلام بود چون ایشان مسیحی بودند و خیلی نگران بودند. وقتی قرآن را در دست من دیدند، گفتند مبادا آن را با انجیل عوض کنی و من به ایشان گفتم فقط می‌خواهم اطلاعات به دست بیاورم و کار غلطی انجام نمی‌دهم.
این مسیحی تازه مسلمان‌شده در ادامه به توصیه‌های یکی از اساتید خود اشاره کرد و افزود: ایشان نیز می‌گفتند که به سراغ اسلام نروید، خطرناک است. حقوق زنان در آن پایین است و علاوه بر این‌ها نیز دوستانم نیز من را از تشرف به دین اسلام نهی می‌کردند و من در پاسخ به آن‌ها می‌گفتم، من فقط می‌خواهم به حقیقت برسم و هر چه که با عقل بشود قبول کرد آن را می پذیرم.
فرای با اشاره به حضور بیش از دو ساله‌اش در ایران گفت: فضای معنوی شهر مشهد متاثر از وجود بارگاه منور رضوی است اما با این حال انگار خیلی‌ها علاقه‌ای به تفکر در‌خصوص مذهب ندارند که به نظر من باید فضای فکری این افراد شناسایی شود و سپس آن‌ها را جذب نمود.
وی با اشاره به بهره‌مندی از ابزارهای نوین رسانه‌ای بیان کرد: امیدوارم شبکه جهانی امام رضا(ع) بتواند با نشان دادن چهره واقعی اسلام، ایران واقعی و شیعه واقعی تاثیرگذار باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: