کد خبر: 3812322
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
آیت‌الله علم‌الهدی:
گروه سیاست و اقتصاد - امام جمعه مشهد گفت: جنگ ایران و آمریکا، جنگ نظامی نیست که ناوگان آمریکا جواب بدهد، جنگ اقتصادی هم نیست که دلارهای آمریکا جواب دهد، این جنگ، جنگ اراده‌ها است و ما در اراده قوی‌تر از آمریکا هستیم.
جنگ ایران و آمریکا، جنگ اراده‌هاستبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امروز در خطبه‌های عبادی-‌سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی، با بیان اینکه در شرایطی که امروز به سر می‌بریم، آمریکای ملعون بعد از 40 سال شکست در مقابله با ما وارد فاز جدیدی شده و به تعبیر مقام معظم رهبری آرایش جنگی گرفته است، عنوان کرد: البته جنگ نظامی چیزی نیست که به راحتی راه بیفتد، زیرا ما اهل جنگ نظامی نیستیم و آمریکا هم جنگ نظامی را در همه تهدیدها به منفعت خود نمی‌بینید و بیشتر موجب ضرر و خسارت خود احساس می‌کند اما آنچه امروز آمریکا به عنوان آرایش جنگی به آن دست زده، دو کار می‌خواهد انجام دهد، در حقیقت یک کار با دوعامل است.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: عامل اول ایجاد فشارهای اقتصادی در تحریم نفت ایران، منع کردن از معاملات نفتی، تحریم بانکی ایران، منع از انتقال ارز و پول از دنیا و روابط تجاری ما با دنیا، راهی است که پیش گرفته و در این فشار بی‌رحمانه اقتصادی ما را به قدری به هم بمالد که تسلیم آمریکا شویم. عامل دومی که آمریکا برای تسلیم ما در نظر گرفته، ایجاد رعب و ترس است. عربده‌هایی که امروز رئیس‌جمهور آمریکا می‌کشد، 40 سال است از روسای پیشین آمریکا تجربه کردیم، آن‌ها هم همین‌گونه عربده می‌کشیدند، منتها عربده‌هایش وقیح‌تر و خشن‌تر است. ما به این عربده‌ها عادت کردیم تاکنون مردم ما در برابر عربده‌های آمریکا عقب‌نشینی نکردند.
 
وی با اشاره به صحبت مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه امروز عربده‌های آمریکا در فضای مجازی به این اندازه زیاد شده و می‌خواهد ایجاد رعب، هراس و ترس در دل ما کند، دلیل بر ضعف آمریکا است، تصریح کرد: این عربده‌کشی آمریکا دلالت بر ضعف و ناتوانی او از نظر تقابل با ما دارد. مهم این است ما نترسیم، نه از فشار اقتصادی او هراس داشته باشیم و نه از عربده‌کشی‌های او در فضای مجازی بترسیم، زیرا او می‌خواهد کاری کند، ما وحشت کنیم، اراده ما سست شود و بعد در مقابل او تسلیم شویم و تسلیم شدن در مقابل او یعنی در مقابل نابودی خود تسلیم شویم.
 
علم‌الهدی بیان کرد: آمریکا عربده می‌کشد تا بترسیم، جای خود بایستیم، از همه امکانات خود دست برداریم، همه چیز خود را کنار بگذاریم و او هم ما را طعمه خود قرار دهد. مدام می‌گوید مذاکره با آمریکا، سر چه مذاکره کنیم؟ می‌گوید دیگر موشک نسازید، موشک‌هایی را هم که ساختید جمع کنید به این دلیل که موشک‌هایی که ساختیم تا برد دو هزار کیلومتر حداقلش است. هرچه آمریکا در منطقه ما امکانات دارد در تیررس موشک‌های ما است و گل سر سبد دردانه‌اش اسرائیل نیز در تیررس موشک‌های ما است.
 
امام جمعه مشهد افزود: می‌گوید این را کنار بگذاریم یعنی اگر من خواستم شما را نابود کنم دیگر شما نتوانید با من بجنگید، با این صراحت و وقاحت ادعا می‌کند که مذاکره کنیم. مذاکره سر چه؟ یعنی این موارد را کنار بگذارید تا بانک‌ها و راه نفت را باز کنیم. اگر این موارد را کنار بگذاریم، بانک و نفت می‎خواهیم چکار کنیم؟ یعنی من با یک طعمه و حرکت شما را نابود، اسلام را براندازی و انقلاب را نابود کنم و نظام را از بین ببرم و مزدور قداره‌کشی مثل شاه بگذارم تا بر جان، مال و ناموس شما مسلط شد، این آخر مذاکره با آمریکا است.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: وظیفه ما این است که نترسیم و هراس نکنیم. این بی‌منطق نیست که می‌گوییم نترسیم، 40 سال تجربه داریم. امام(ره) فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، 40 سال با چشم خود دیدیم. خدایی که 40 سال ما را در برابر دشمن حفظ کرد، پیر و ناتوان نشده، امکانات و سرمایه خدا از بین نرفته، همه چیز با قدرت سر جایش است و الان نیز ما همان خدا را داریم، پس چرا بترسیم و هراس کنیم؟
 
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند در این جنگ آمریکا صد در صد شکست‌خورده است، زیرا این جنگ، جنگ نظامی نیست که ناوگان آمریکا جواب بدهد، جنگ اقتصادی هم نیست که دلارهای آمریکا جواب دهد، این جنگ، جنگ اراده‌ها است و ما در اراده قوی‌تر از آمریکا هستیم. آمریکا به ما نمی‌رسد، نه تنها آمریکا، بلکه همه دشمنان ما در منطقه و دشمنان داخلی ما به ما نمی‌رسند، زیرا تمام انگیزه آن‌ها تا پای شکم و شهوتشان است.
 
علم‌الهدی اضافه کرد: به ما نمی‌رسد چون ما دنبال خدا می‌دویم و خدا از جان ما عزیزتر است، به این دلیل که نشان دادیم ما در راه خدا عزیز، جوان و جان می‌دهیم و خدا و دین از جان ما عزیزتر است، پس ما دنبال عزیزتر از جانمان هستیم و آمریکا دنبال این است که به مان، منال، مستعمره و مستملکی برسد. به ما نمی‌رسد، پس چرا بترسیم و هراس داشته باشیم؟ ما خدا را داریم. وظیفه ما است که نترسیم، هراس نکنیم، قوی بایستیم، مقاومت کنیم و با همه مشکلات هم بسازیم.
 
امام جمعه مشهد با بیان اینکه مسئولان ما در اینجا تکلیف دارند و در مقاوم‌سازی ما مکلف هستند، عنوان کرد: باید مدیریت‌ها را به صورت جهادی در شکلی قرار دهند که مردم ما بتوانند در برابر آمریکا مقاومت کنند. امروز ما در زندگی و معیشت خود دچار مشکلاتی هستیم که به آمریکا مربوط نیست. خرما را که از آمریکا نمی‌آورند و برای وارد کردن آن هم که دلار آمریکایی نمی‎خواهد، چگونه کیلویی سی و چند تومان می‌شود؟
 
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این گرانی برای مردم طاقت‌فرسا است. در ماه مبارک رمضان حتی اقداماتی که برای خانواده‌های محروم می‎شد، الان هم که آن اقدامات را انجام می‌دهیم به جای اینکه 100 یا 500 خانواده را زیر پوشش بگیرد، 10 خانواده را زیر پوشش می‎گیرد.
 
وی بیان کرد: مسئولان مردم را مقاوم کنند. این مشکل گرانی مشکل قابل توجیه نیست. هیچ توجیهی ندارد، عده‌ای سودجو به جان مردم بیفتند، در بازار آزاد هرچه می‌خواهند ببرند، بدزدند و بچاپند و کسی جلوی آن‌ها نگیرد. بازار را تنظیم و با مدیریت مساله گرانی را در معیشت مردم حل کنید. چیزی نیست که مربوط به فشار آمریکا باشد، این مدیریت مربوط به خود ما است، در درجه اول مسئولان ما باید نترسند و نسبت به مدیریتشان سست نشوند، مجاهدانه و مرد و مردانه وسط بیایند و مشکل را حل کنند.
 
علم‌الهدی گفت: حالا که می‌بینید برخی جا زدند، شما دور بزنید و وسط میدان بیایید، چشمتان به دیگران نباشد. مسئول ما مردم ما را مقاوم کنند و در این مقاوم‎سازی مردم در مدیریت‌های لازم مجاهدانه وارد فعالیت شوند و در گرانی را به روی مردم ببندند. فشاری که بخش عمده‌اش مربوط به نابسامانی بازار است، از روی مردم بردارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: