کد خبر: 3813264
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
گروه فعالیت‌های قرآنی - یک مدرس قرآن گفت: ما در موسسه حدیث کارگاه‌های آموزشی را برگزار می‌کنیم و افراد را تا سطحی که بتوانند مربی شوند، آموزش می‌دهیم و پس از اینکه به این سطح رسیدند، آن‌ها را به حاشیه شهر برای آموزش منتقل می‌کنیم که این خود می‌تواند به نوعی به کار آفرینی کمک کند.

آموزش قرآن و توسعه کارآفرینیملیحه اسحاق‌نژاد در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی عنوان کرد: در مجموعه حدیث به همه سنین آموزش داده می‌شود و به نوعی می‌توان گفت که تنها موسسه‌ای در مشهد هستیم که به تمام وجوهات آموزش قرآن در آن توجه می‌شود؛ به گونه‌ای که حتی از تمام نقاط کشور نیز در این موسسه حضور می‌یابند.
وی با اشاره به هدف خود از تشکیل این موسسه عنوان کرد: به دلیل اینکه فعالیت‌های قرآنی من تدریس قرآن است و داور بین‌المللی قرآن هستم و افراد زیادی از اقصی نقاط کشور علاقه داشتند که من به آن‌ها آموزش دهم، تصمیم گرفتم تا موسسه‌ای راه‌اندازی کنم تا از این طریق به نوعی در مسیر کارآفرینی گام بردارم. همچنین بتوانم با ایجاد این موسسه افراد زیادی که علاقه داشتند را آموزش دهم. اکنون آن‌ها می‌توانند بدون دغدغه برای مکان استراحت در این موسسه شرکت کنند چرا که مکانی نیز برای استراحت آن‌ها در نظر گرفته شده است.
این داور بین‌المللی قرآن اظهار کرد: ما در این موسسه کارگاه‌های آموزشی را برگزار می‌کنیم و افراد را تا سطحی که بتوانند مربی شوند، آموزش می‌دهیم و پس از اینکه به این سطح رسیدند، آن‌ها را به حاشیه شهر برای آموزش منتقل می‌کنیم که این خود می‌تواند به نوعی به کار آفرینی کمک کند.
اسحاق نژاد اضافه کرد: این در حالی است که اغلب کلاس‌هایی که بانوان در آن‌ شرکت می‌کنند و به سطوح ممتاز دست پیدا می‌کنند، به آن‌ها کاری داده نمی‌شود تا آن‌ها بتوانند آموزش دهند و از این طریق به کاری مشغول شوند.
این مدرس قرآن با بیان اینکه علاوه بر آموزش ترتیل، جزءخوانی و... نیز 4 گروه تواشیح از سنین 7 تا 12 سال، 12 تا 16 سال، 16 تا 25 سال و 25 تا 45 سال آموزش می‌دهم، گفت: همچنین من در محفل دیگری نیز فعالیت دارم که در آن به پسران نیز تا سن 12 سال آموزش صوت و لحن می‌دهم و پس از این سن آن‌ها را به محافلی که برادران در آن فعالیت دارند، انتقال می‌دهم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: