کد خبر: 3813459
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
نمایشگاه چهاردهم/
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیرعامل اتحادیه قرآنی خراسان رضوی فعالیت پژوهشی مؤسسات قرآنی در بخش‌های کودک، نوجوان و بزرگسال را شاخص برتر چهاردهمین دوره نمایشگاه قرآن مشهد برای مؤسسات قرآنی معرفی کرد.

ارائه پژوهش‌ها، شاخص برتر فعالیت مؤسسات در نمایشگاه قرآن مشهدحجت‌الاسلام حجت مجیدی، مدیرعامل اتحادیه قرآنی خراسان رضوی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی گفت: پیش‌بینی کرده بودیم موسساتی که دارای شاخص‌های ویژه هستند، در نمایشگاه حضور داشته باشند و این شاخص‌ها را به منصه ظهور بگذارند. از این جهت فعالیت موسسات در چند محور مورد بررسی قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: اولین شاخص مدنظر ما فعالیت‌های تربیت محور در مؤسسات قرآنی بود. با توجه به اینکه اکثر موسسات قرآنی ما در حوزه کودک فعالیت قرآنی انجام می‌دهند، به سنجش و ارزیابی موسسات و فعالیت آن‌ها در این حیطه پرداختیم و پس از شناسایی این موسسات، آن‌ها را به چهاردهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن مشهد دعوت کردیم.
دعوت از موسساتی با فعالیت‌ها و تولیدات برتر
مجیدی اظهار کرد: برخی از موسسات قرآنی ما در حوزه تدبر و تفسیر فعالیت می‌کردند که همین شاخص باعث شد تا از آن‌ها برای حضور در نمایشگاه قرآن دعوت شود. شاخصه آموزش حفظ قرآن و فعالیت جهادی موسسه قرآنی نیز دو محور دیگر برای انتخاب ما جهت حضور در نمایشگاه قرآن مشهد بود و البته توجه به مباحث سبک زندگی و تولیدات نرم‌افزاری در قرآن و عترت ملاک‌هایی برای سنجش موسسات بود.
وی با بیان اینکه تعداد مؤسسات فعال در حوزه‌های تربیتی و حاضر در نمایشگاه قرآن مشهد حدود ۵۰ مؤسسه بود، ادامه داد: از این تعداد، حدود ۲۰ موسسه در حوزه کودک و نوجوان فعالیت داشتند. 5 موسسه در حوزه تفسیر و حفظ قرآن تلاش کرده و حدود ۱۰ مؤسسه در حوزه سبک زندگی ایرانی اسلامی فعالیت داشتند و تعداد باقی مانده مؤسسات قرآنی حاضر نیز در بخش تولیدات نرم‌افزاری و فعالیت‌های جهادی موفق بودند.
انتظار بیشتری برای استقبال مردمی از نمایشگاه داشتیم
مدیرعامل اتحادیه قرآنی خراسان رضوی با بیان اینکه انتظار بیشتری برای استقبال مردم از نمایشگاه بین‌المللی قرآن مشهد می‌رفت اما این امر محقق نشد، عنوان کرد: مؤسسات قرآنی ما در سطح استان خراسان رضوی دارای 2 شاخص به‌ویژه در فعالیت‌های خود هستند؛ اول اینکه علی‌رغم حمایت‌های مالی کم از مؤسسات و گاهی بدون حمایت مالی از سوی نهادها و سازمان‌ها، فعالان قرآنی در موسسات با انگیزه و توانمندی مناسبی به فعالیت قرآنی خود مشغول هستند.
وی افزود: روحیه جهادی حاکم بر موسسات قرآنی و انجام فعالیت‌های قرآنی شاخص دیگری است که باید مد نظر قرار گیرد. چیزی که ما در نتیجه برگزاری نمایشگاه و حضور مؤسسات قرآنی به آن رسیده‌ایم، این است که موسسات ما محتوای کاری و توانمندی مناسب را دارند اما قالب زیبایی برای ارائه فعالیت و محصولات آن تنظیم نشده است.
مدیرعامل اتحادیه قرآنی خراسان رضوی بیان کرد: من برای مؤسسات قرآنی خراسان نیاز به دوره‌های آموزشی و نشست‎هایی داریم تا قالب‌های زیبا و مناسب برای ارائه محصول از سوی فعالان قرآنی را شناسایی کرده و آموزش دهیم و ضعف در عرصه تبلیغ و ترویج را که هم‌اکنون با آن مواجه هستیم، برطرف کنیم.
مجیدی گفت: در چهاردهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن مشهد چند مؤسسه در حوزه‌های پژوهشی در بخش‌های کودک، نوجوان و بزرگسال فعالیت کردند که می‌توان این نوع فعالیت را شاخص برتر چهاردهمین دوره نمایشگاه قرآن مشهد برای موسسات قرآنی معرفی کرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: