کد خبر: 3816028
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
گروه شهرستان‌ها- راهپیمایی روز قدس با حضور دستگاه‌های امنیتی، نظامی و انتظامی، ائمه جمعه، جامعه روحانیون، مدیران اجرایی و اقشار مختلف مردم تشیع و تسنن در تایباد برگزار شد و در پایان مراسم پس از قرائت و شعار آزادی‌خواهی برای فلسطین و سرنگونی دولت‌های استعمارگر را سردادند.

قدس متعلق به همه مسلمانان و آزادیخواهان استسردار مجیدرضا حسن‌زاده، سرپرست قرارگاه منطقه‌ای ثامن‌الائمه(ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه مراسم راهپیمایی روز قدس در تایباد  در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا از خراسان رضوی، اظهار کرد: روز قدس روز تجلی وحدت اسلامی و متعلق به همه مسلمانان جهان و آزادی‌خواهان است.

وی ادامه داد: تجمعات باشکوه مردم مسلمان در کشور ایران به ویژه مناطق تلفیقی بیش از چهار دهه برای دفاع از ملت مظلوم فلسطین دارای این پیام است که قدس متعلق به همه مسلمانان جهان بوده و باید از غصبیت اسراییل خارج شود.

وی با اشاره به پیام امام راحل(ره) در خصوص قدس افزود: قدس شریف متعلق به ملت فلسطین و مسلمانان است و رژیم صهیونیستی کار به جایی نخواهد برد، اگر امروز پس از گذشت 40 سال مردم با حضور پرشور و با مشت‌های گره کرده آزادی فلسطین و محکومیت رژیم صهیونیست را طلب می‌کنند، نشان می‌دهد دولت‌های دست‌نشانده آمریکا راه به جایی نخواهند برد.

حسن‌زاده عنوان کرد: اتحاد مردم تشیع و اهل سنت در این شهرستان مرزی مثال‌زدنی هستند و با شرکت منسجم در تمام عرصه‌ها این وحدت بیشتر خواهد شد و این امر برخلاف تصور دشمنان نظام مقدس اسلام است.

در ادامه این گفت‌وگو امام جمعه اهل سنت تایباد گفت: سالهاست آمریکا و اسرائیل قصد برپایی شرارت در سرزمین‌های اشغالی را دارند و روز قدس حامل پیام مسلمانانی است که برای حمایت از مظلومیت فلسطین با سردادن شعار علیه استعمارگران نشان می‌دهند دشمنان هیچ قدرتی نخواهند داشت.

مولوی غلام‌نبی توکلی افزود: معامله قرن که توسط ترامپ برنامه‌ریزی شده بود با حضور حداکثری مردم مسلمان در سراسر جهان هیچ گاه تحقق نخواهد یافت.

وی با اشاره به پیام روز قدس عنوان کرد: پیام این روز برای تشیع و تسنن یکسان است و همه خواهان آزادی فلسطین و اخراج اسراییل از این سرزمین است.

روز قدس فرصتی برای دفاع از قدس
امام جماعت اهل سنت مسجد حضرت محمدرسول الله(ص) روستای پشته همچنین تصریح کرد: یکی از آرزوهای پیامبر (ص) این بود که بیت‌المقدس قبله مسلمانان باشد و وحی نازل شد که روی خود را به این سمت برگردان و از آن روز قدس شریف برای همه مسلمانان جهان حائز اهمیت شد.

موسی امرالهی بیان کرد: روز قدس فرصتی است تا همه مسلمانان برای دفاع از قدس به پاخیزند و علیه ظلم قیام کنند. وحدت تشیع و تسنن به کوری چشم دشمنان اسلام به خصوص ترامپ روز به روز بیشتر خواهد شد. امروز اتحاد مردم در این شهرستان مرزی خاری به چشم دشمنان و حضور این مردم در آخرین جمعه ماه رمضان مشت محکمی به یاوه‌گویی‌های دشمنان است.

در ادامه مدیر کانون بانوی مرزنشین تایباد اظهار کرد: بر خلاف تصور دشمنان نظام که قصد بی‌رنگ کردن زنان مسلمان در عرصه‌های اجتماعی را داشتند امروز حضور پرشور بانوان در راهپیمایی روز قدس برای آزادی فلسطین از چنگال ظلم و ستم این توطئه را خنثی کرد.

آیدا عصمتی تصریح کرد: زنان مسلمان در سراسر جهان برای آزادی قدس و حقوق بانوان فلسطینی قیام می‌کنند و با سردادن شعارهای حق علیه باطل رژیم صهیونیست را محکوم می‌سازند.

تکتم محمودی، کارمند شبکه بهداشت و درمان تایباد با حضور در راهپیمایی امروز روز قدس گفت: برای شرکت در راهپیمایی روز قدس هیچ هدفی بالاتر از آزادی فلسطین نیست و برای رسیدن به این هدف باید همه مسلمانان جهان در هر مذهبی که هستند تلاش کنند. اگر امروز ملت فلسطین توانسته از سلاح جنگی به جای سنگ در برابر اسراییل بهره‌مند شود به دلیل حمایت ملت‌های مسلمان است.

هما افراز، سرپرست دانشگاه پیام نور تایباد نیز مطرح کرد: امروز جامعه دانشجویان به عنوان قشر فرهنگی جامعه در این راهپیمایی شرکت کردند تا به دشمنان ثابت کنند ملت ایران در تمام حوزه‌ها پشتیبان ملت مظلوم فلسطین است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: