کد خبر: 3816763
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۹
گروه شهرستان‌ها ــ رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی گفت: این استان از ابتدای تأسیس ستاد تا سال ۹۷، بیشترین اهدای نذورات را سهم خود کرده است.

خراسان رضوی بیشترین اهدای نذورات را در عتبات عالیات سهم خود کرده است

به گزارش ایکنا خراسان رضوی، اکبر پارسا، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، شب گذشته، 12 خردادماه در مراسم معارفه  رئیس ستاد عتبات عالیات تایباد که در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در سال گذشته سهم اهدای نذورات در خراسان رضوی با 37 درصد افزایش نسبت به سال 96 مبلغی افزون بر 45 میلیارد ریال بوده است.

وی با اشاره به توسعه فعالیت ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: فعالیت این ستاد در ابتدا تعمیرات لازم در حرم‌های مطهر بود که به مرور، توسعه حرم‌ها، ورود به اربعین حسینی و پشتیبانی موکب‌ها به صورت منسجم، به آن افزودشد.

پارسا یکی از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی را، راه‌اندازی ستاد عتبات عالیات دانست و بیان کرد: ستادهای بازسازی نماد وحدت و همبستگی بین دو کشور ایران و عراق است و خدمت در مسیر امام حسین (ع) بسیار ارزشمند است، همانگونه که خدمت در مناطق مرزی قابل مقایسه با سایر نقاط نیست.

وی فعالیت ستادهای عتبات عالیات را با محوریت ائمه جمعه معرفی کرد و افزود: اکنون در سطح استان ۳۵۰۰ نفر در ستاد بازسازی فعالیت دارند. همچنین طلا‌کاری گنبدها با همت مردم در حال اتمام است و 230 هزار مترمربع از صحن حضرت زهرا(س) در نجف تا اربعین امسال به اتمام خواهد رسید.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی گفت: سهم این استان از بازسازی صحن حضرت زینب(س) ۳۸۰۰ مترمربع است و همه کمک‌ها به عتبات عالیات از قشر متوسط جامعه است. همچنین سرانه هر نفر 10 هزار ریال پیش بینی شده و سال گذشته سهم تایباد برای این بازسازی، مبلغ یک میلیارد و 20 میلیون ریال تعریف شده که تاکنون تحقق پیدا نکرده و سال جاری نیز برای این شهرستان مبلغ 550 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در اربعین حسینی سال 97 این استان با 58 موکب در پنج نقطه کشور عراق و به مدت بیش از 10 روز به زائرین پیاده اباعبدالله الحسین(ع) خدمت‌رسانی کرد که در مجموع بیش از سه میلیون و 552 هزار نفر تغذیه و بیش از 858 هزار نفر اسکان داده شد.

پارسا اظهار کرد: همچنین در ایام خدمت‌رسانی موکب‌های استان به هموطنان سیل‌زده که در چهار استان خوزستان، لرستان، گلستان و خراسان رضوی صورت پذیرفته، بالغ بر 450 هزار وعده غذایی توزیع شده و از سوی مواکب کمک‌های نقدی و غیر نقدی مانند پوشاک، وسایل بهداشتی و... میان سیل‌زدگان توزیع شده است.

در ادامه این نشست حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین ملکی‌ابرده، امام جمعه شهرستان تایباد طی سخنانی گفت: اربعین بزرگترین قرار جهان در طول تاریخ است. برای بازسازی عتبات همت همگانی نیاز است و مردان و زنان مسلمان باید برای این امر معنوی تلاش کنند.

امام جمعه تایباد بیان کرد: دهه فاطمیه و ایام محرم به ویژه عاشورا فرصت‌های مناسبی برای کمک مردم به عتبات عالیات است.

یادآور می‌شود، در پایان این نشست از زحمات یک ساله حجت‌الاسلام علی بابایی، رئیس سابق ستاد عتبات عالیات در شهرستان تایباد تقدیر و برات کلثومیان جانباز و مدرس دانشگاه به عنوان مدیر جدید این ستاد معرفی شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: