کد خبر: 3817673
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ قاری بین‌المللی کشور پاکستان گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به اینکه به محافل و فعالیت‌های قرآنی اهمیت می‌دهد و مسابقاتی که در این کشور برگزار می‌شود، از جایگاه خوبی برخوردار است.

جمهوری اسلامی ایران به لحاظ مسابقات قرآنی از جایگاه خوبی برخوردار استمحمدابراهیم کاسی، قاری بین‌المللی کشور پاکستان در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، اظهار کرد: طبیعتا در تمام کشورهای اسلامی مسابقات قرآنی برگزار می‌شود، اما در نظام جمهوری اسلامی ایران با توجه به اینکه تجربه‌ شرکت در مسابقات قرآنی و کسب رتبه را در این کشور داشته‌ام، باید بگویم که مسابقات قرآنی ایران از سطح عالی برخوردار بوده و فعالیت‌های قرآنی را به خوبی برگزار می‎کنند.
وی گفت: در واقع نکته اولی که در قرائت قرآن مهم به‌شمار می‌رود، اخلاص و در درجه دوم نیز صوت است که خوشبختانه قاریان زیادی در پاکستان حضور دارند که صوت خوبی دارند، این در حالی است که در ایران قاریان هم از صوت خوبی برخوردار هستند و هم اینکه افراد زیادی در این زمینه فعالیت دارند و همین امر باعث شده که شاهد سطح عالی مسابقات قرآن در ایران باشیم.
این قاری بین‌المللی کشور پاکستانی با بیان اینکه لهجه خاصی در پاکستان به نام پانی پاتی وجود دارد، عنوان کرد: با توجه به اینکه قاریان پاکستانی، لهجه فارسی دارند اما مانند قاریان مصری هنگامی که به قرائت قرآن می‌پردازند، لهجه عربی دارند.
وی با اشاره به فعالیت‌های قرانی خود نیز بیان کرد: من فعالیت‌های قرآنی را از دوره کودکی آغاز کرده‌ام و اکنون هم به همراه برادرم شیخ عبدالباسط به اینگونه فعالیت‌ها می‌پردازیم. این در حالی است که مجمع قرآنی را تشکیل داده‌ام، در آن شاگردان زیادی دارم و این افراد تا حدی پیش رفته‌اند که به‌عنوان قاری برجسته در جهان شناخته شده‌اند و در کشور آلمان فعالیت دارند.
کاسی در پایان گفت: در برخی از مسابقات نیز که در کویته برگزار می‌شود، افرادی که مقام بالایی را کسب می‌کنند، برای شرکت در مسابقات سایر کشورها اعزام می‌شوند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: