کد خبر: 3818500
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
گروه فرهنگی ــ رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: برنامه‌ریزی برای ظرفیت‌شناسی دانشجویان علاقه‌مند و فعال هنری در راستای استمرار این همکاری‌ها و ایجاد یک جریان اثرگذار هنری بین نسل جوان امری ضروری است.

ایجاد یک جریان اثرگذار هنری بین نسل جوان امری ضروری استبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، ‌به نقل از واحد خبر روابط‌عمومی حوزه هنری خراسان رضوی میثم مرادی، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی، روز گذشته، 20 خردادماه در نشست مشترک مسئولان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی، اظهار کرد: تجارب خوبی از همکاری حوزه هنری و دانشگاه‌ها در برگزاری رویدادهای هنری داشته‌ایم، بر همین اساس حوزه هنری خراسان رضوی در تمامی رشته‌های این عرصه، ظرفیت‌های خوبی دارد و درصدد هستیم بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها محدود به فضای داخلی مجموعه نشود که در این زمینه محیط دانشگاه یک مزیت بالقوه و مهم برای شناسایی و جذب استعدادهای جدید است.
وی با اشاره به نقش به‌سزای تولیدات هنری در مقابله با معضلاتی نظیر بدحجابی، تصریح کرد: شاهنامه فردوسی یک اثر فاخر ایرانی و شیعی است که در آن مسئله حجاب و عفاف مورد تأکید قرار گرفته. ما می‌توانیم با همکاری دانشکده ادبیات دانشگاه آزاد اسلامی مشهد کار پژوهشی ویژه‌ای در این خصوص انجام دهیم و با بهره‌گیری از زبان هنر، اهمیت موضوع عفت و حجاب را در ادبیات و تمدن ایرانی نشان دهیم.
مرادی خاطرنشان کرد: برخی از آکادمی‌های رسانه‌ای و هنری غربی در کشورهایی نظیر افغانستان و پاکستان، اقدام به تأسیس دانشکده کرده و استعدادهای جوانان آن‌ها را شناسایی و براساس اندیشه‌های غرب، آن‌ها را پرورش می‌دهند. مشهدالرضا(ع) سالانه پذیرای بیش از یک میلیون زائر غیرایرانی است و جمعیت قابل توجهی از دانشجویان خارجی به‌ویژه از کشورهای عرب‌زبان در دانشگاه‌های این شهر مشغول به تحصیل هستند که می‌توان از این ظرفیت برای آشنایی آنان با تاریخ و ادبیات دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و در راستای اصل تالیف قلوب استفاده کرد.
در ادامه ‌علی‌اصغر یساقی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با بیان اینکه لازم است در معاونت فرهنگی دانشگاه از تمام توانمندی‌های شهر مشهد و استان استفاده شود، عنوان کرد: درصدد هستیم در تابستان سال جاری سلسله جلساتی را با نهادهایی همچون سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه هنری خراسان رضوی، آستان قدس رضوی، شهرداری مشهد و... برگزار کنیم تا با آغاز سال تحصیلی جدید برنامه‌های فرهنگی و هنری متنوعی را برای دانشجویان داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون 2000 دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تحصیل می‌کنند، گفت: اکثریت این دانشجویان از کشورهای عراق و افغانستان هستند و برنامه‌های ویژه‌ای برای آنان از جمله برگزاری محفل انس با قرآن کریم در دارالرحمه حرم مطهر رضوی همزمان با ماه مبارک رمضان را ترتیب دادیم و امیدوار هستیم با همکاری دیگر نهادها و به ویژه حوزه هنری، از حضور این دانشجویان در مشهد به عنوان یک فرصت فرهنگی بهره ببریم.
در پایان و با حضور حجت‌الاسلام رضا عباس‌پور مديركل امور فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي مشهد و جمعی دیگر از مدیران فرهنگی و روابط عمومی این دانشگاه و حوزه هنری خراسان رضوی، طرح‌ها و پیشنهاداتی درباره برگزاری برنامه‌های مشترک در عرصه هنرهای نمایشی، تجسمی، موسیقی و... مطرح شد و مورد بحث و گفت‌و‌گو قرار گرفت.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: