کد خبر: 3819444
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ معاون امور فرهنگی کمیته امداد خراسان رضوی از افتتاح سه خانه قرآن در مشهد به‌عنوان خانه‌های قرآنی‌ ویژه مددجویان تحت حمایت این نهاد‌ خبر داد.

افتتاح اولین خانه‌های قرآن ویژه مددجویانبه گزارش ایکنا از خراسان‌رضوی، ‌به نقل از سایت خبری کمیته امداد، محمد افشارنیا، معاون امور فرهنگی کمیته امداد خراسان رضوی در این خصوص اظهار کرد: هدف از افتتاح خانه‌های قرآن ویژه مددجویان تحت حمایت این نهاد دسترسی آسان به مراکز معتبر قرآنی، صرفه‌جویی در هزینه رفت و آمد و زمان، ترویج فرهنگ قرآنی و سیره ائمه اطهار(ع) به‌صورت علمی است.
وی اعتبار راه‌اندازی خانه‌های قرآنی ویژه مددجویان را سه تا پنج میلیون تومان برآورد کرد و ادامه داد: هدف‌گذاری برای افتتاح خانه‌های قرآنی در استان برای امسال ۱۱۰ مورد است که اکنون سه مورد از آن در حاشیه شهر مشهد و شهرک شهید رجایی افتتاح شد.
افشارنیا با اشاره به همکاری مراکز معتبر قرآنی با این طرح، حضور مددجویان را رایگان دانست و تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌شده است تا در هر خانه قرآنی ۱۵ مددجو پذیرش و از آموزش‌های روخوانی، روان‌خوانی، تجوید مقدماتی و پیشرفته و سبک زندگی رضوی در قالب ۶۰ جلسه بهره‌مند شوند.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: حضور در جلسات خانه قرآن هفته‌ای دو مرتبه است که در این میان به افراد شرکت‌کننده در این طرح مدرک معتبر از سوی مراکز قرآنی ارائه می‌شود که پس از اتمام این دوره یک‌ساله، نخبگان قرآنی این دوره‌ها شناسایی و جهت تدریس در این دوره‌ها در سال بعد به‌کارگیری می‌شوند.
وی افزود: از انعقاد قرارداد با ۲۳۰ مرکز قرآنی، کانون فرهنگی مساجد، مراکز تخصصی قرآنی و مهدهای قرآنی شناسایی‌شده به‌منظور برگزاری و اجرای برنامه‌های فرهنگی این نهاد در تابستان امسال خبر داد و یادآور شد: در قالب این طرح برای ۸۵۰۰ مددجو با سرانه ۷۵ هزار تومان برنامه‌های فرهنگی اجرا می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: