کد خبر: 3819657
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
گروه اجتماعی ــ معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: در راستای رفاه حال زائران سالمند و معلول و انجام زیارتی توأم با آرامش اقدامات مناسبی در حرم مطهر رضوی انجام شده است.

تمهیدات آستان قدس رضوی برای زیارت آسان زائران سالمند و کم‌توانبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، به نقل از آستان نیوز، سیدخلیل منبتی، معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی اظهار کرد: حرم مطهر حضرت رضا(ع) مملو از زائرانی با ویژگی‌ها و شرایط مختلف است که وظیفه ما تسهیل زیارت برای آن‌هاست.
وی ادامه داد: با توجه به شلوغی روضه منوره و ازدحام جمعیت امکان زیارت آسان برای زائران کم‌‌توان برای رسیدن به روضه منوره (ضریح) فراهم نبود. در این راستا شرایطی فراهم شد تا زائران سالمند و معلولان به کمک همراهان یا خادمان حضرت با صندلی چرخدار به زیارت روضه منوره مشرف شده و پس از زیارت بازگردانده شوند.
منبتی با بیان اینکه در حال حاضر این طرح در ساعات ۸ تا ۹ صبح و ۱۵ تا ۱۶ بعد از ظهر، همه روزه در حال انجام است، افزود: در این طرح زائران می‌توانند از ورودی‌های حرم مطهر رضوی با صندلی چرخدار خود را به صحن مسجد گوهرشاد برسانند و از محل کفشداری ۱۲، با همکاری خادمان تا ضریح منور با صندلی چرخدار منتقل شوند.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی بیان کرد: در گذشته زائران جانباز، سالمندان و معلولانی که مجبور به استفاده از صندلی چرخدار بودند، مشکلاتی را برای حضور در روضه منوره داشتند، زیرا پله‌هایی که در رواق‌های منتهی به روضه منوره وجود داشت، رفت‌ و آمد را برای این گروه از زائران مشکل کرده بود.
منبتی اضافه کرد: از این رو با تأکید تولیت آستان قدس رضوی در مسیرهای تشرف زائران محترم از کفشداری شماره 17 به رواق مبارک دارالولایه، از صحن آزادی به رواق مبارکه دارالسرور، از رواق مبارکه دارالسرور به رواق مبارکه دارالسلام و از رواق مبارکه دارالسیاده به رواق مبارکه دارالحفاظ جهت رفاه حال زائران به‌ویژه جانبازان، معلولان، سالمندان و ناتوانانی که با صندلی چرخدار به روضه منوره مشرف می‌شدند، پله‌های سنگی قبلی جمع‌آوری و سطح شیب‌دار(رمپ) نصب شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: