کد خبر: 3819860
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
گروه فرهنگی- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: زهرا محسنی، پیشکسوت صنایع دستی استان را می‌‎توان نمونه کوچکی از آموزش و پرورش دانست، چرا که ایشان تاکنون توانسته صدها نفر را در راستای پرورش و هم آموزش تربیت کند و در این مسیر موفقیت‌های خوبی را کسب کرده‌است.

استاد «زهرا محسنی»؛ پیشکسوت صنایع دستی، نمونه کوچکی از آموزش و پرورشبه گزارش ایکنا از خراسان‌رضوی، ابوالفضل مکرمی‎فر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی امروز 26 خردادماه در مراسم نکوداشت زهرا محسنی، پیشکسوت صنایع دستی و هنرهای سنتی که در محل موزه بزرگ خراسان با حضور برخی از اساتید این حوزه برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: این استاد فرهیخته شخصی است که بیش از 5 دهه از عمر خود را نه تنها به معلمی پرداخته‌، بلکه در راستای قامت احیاگر هنرهای سنتی، پژوهش، تالیف همراه با آموزش و پرورش اقداماتی را انجام داده، این در حالی است که ایشان تاکنون توانسته‌ صدها نفر را در مسیر هنر هدایت کند.
وی ادامه داد: ایشان در حالی در این مسیر حرکت کرده‌ که هیچگاه به دنبال شهرت طلبی نبوده و از این منظر به هنر نگاهی نداشته است. او تلاش کرده در جهت هنر که به نوعی در مرحله نابودی قرار دارد گام‌های مفید و موثری را بردارد، از این رو ما نیز در مقابل باید قدردان ایشان که برای احیای هنر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی گام‌هایی را برداشتند باشیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: در واقع او تصحیح‌کننده غلط‌های هنری است. به گونه‌ای که اگر چنانچه در هنری با اشتباهی مواجه شوند، آن را با نگاه خلاقانه و هنری که از آن برخوردار هستند، در مسیر صحیح خود قرار می‌دهند.
مکرمی‌فر با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های استاد محسنی انتقال بی‌دریغ تجربیات خود به هنرجویانش است، تصریح کرد: وی تسلطی که در دوخت‌های سنتی دارد را از منطقه خراسان به تمام کشور تعمیم داده و مطالعات و تجربیات او به وسعت ایران بزرگ است. استاد محسنی هنر را با عشق آموزش می‌دهد و هنرجویان او نیز با عشق از او می‌آموزند.
وی خاطرنشان کرد: اگر امروز شعله‌هایی از فرهنگ و هنر در گوشه گوشه کشور زبانه می‌کشد، به مدد تلاش‌های هنرمندان بزرگی مانند استاد محسنی است. از این رو اکنون ما امروز گرد هم آمدیم تا اعلام کنیم ما قدردان زحمات هنرمندان خود در عرصه صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی هستیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: در واقع زحمات ایشان به گونه‌ای است که این پیشکسوت صنایع‌دستی پس از بازنشستگی نیز علاقه و اشتیاق به آموزش هنرجویان را دارد و همچنان در عرصه هنر، اخلاق‌مدارانه فعالیت می‌کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: