کد خبر: 3822234
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی گفت: کودکان و نوجوانان زائر و همچنین مجاور حرم مطهر رضوی در تابستان امسال، میهمان طرح آموزشی «مکتب خانه همراه قرآن» خواهند شد.

نوجوانان زائر و مجاور حرم رضوی، میهمان طرح «مکتب خانه همراه قرآن» خواهند شدبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی شجاع، رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی، در خصوص این طرح تابستانی بیان کرد: طرح «مکتب خانه همراه قرآن» برنامه‌ای است که به‌منظور تسهیل در امر آموزش قرآن کریم و در راستای گسترش ارائه خدمات فرهنگی ـ آموزشی به کودکان و نوجوانان زائر و مجاور در حرم مطهر رضوی اجرا می‌شود.
وی افزود: در این طرح که به‌همت واحد کودک و نوجوان اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی و به‌صورت مکتب‌ خانه‌ای به اجرا می‌رسد، آموزش قرآن از همان مرحله اول یعنی خواندن حروف الفبای عربی روی بنر و با استفاده از شیوه‌های نوین آموزش قرآن، به مخاطبان آموزش داده می‌شود.
رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی تصریح کرد: پس از آموزش حروف الفبای عربی، آموزش صداها و علامت‌ها از جمله صداهای کوتاه، کشیده و علامت‌های ساکن، تشدید، حروف مقطعه و... را به‌صورت کاربردی و با استفاده از اصطلاحات ساده به کودکان و نوجوانان را خواهیم داشت. همچنین پس از این مرحله نیز آموزش روخوانی سوره حمد، سوره‌هایی از جزء سی قرآن کریم و روخوانی سوره مبارکه قیامت دنبال می‌شود.
شجاع با بیان اینکه بنا است که در این طرح از روش‌های آموزشی آسان استفاده ‌شود، اظهار کرد: با این وجود در این طرح کودک در یک آموزش کوتاه مدت بیست دقیقه‌ای و با استفاده از روش‌های نوین آموزشی همچون بازی و سرگرمی به‌صورت فشرده آموزش‌های قرآنی را فرا می‌گیرد.
رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه در اجرای این طرح تلاش شده با تسهیل در روش‌های آموزشی مخاطبان که کودکان و نوجوانان هستند، به نوعی آن‌ها از این طریق به فراگیری قرآن کریم ترغیب شوند، افزود: از این رو در این طرح و با توجه به این رویکرد، سعی می‌شود تا در کوتاه‌ترین مدت، بیشترین آموزش به مخاطبان و علاقه‌مندان به آموزش‌های قرآنی ارائه ‌شود.
شجاع بیان کرد: طرح «مکتب خانه همراه»، همه روزه در دو نوبت صبح و بعدازظهر در رواق‌های حضرت زهرا(س) و‌ دارالحجه، شبستان قرآن و نهج‌البلاغه و همچنین دارالقرآن حرم مطهر رضوی واقع در صحن جمهوری اسلامی اجرا می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند با حضور در یکی از این مکان‌ها در آموزش‌های این طرح بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: