کد خبر: 3822823
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
گروه اجتماعی- معاون حمل و نقل شهرداری مشهد به تشریح تمهیدات جدید شهرداری مشهد برای تشرف آسان زائران به حرم مطهر رضوی پس از بازدید تولیت آستان قدس از خیابان‌های اطراف حرم رضوی برای تشرف آسان زائران به مضجع شریف امام رضا(ع) پرداخت.

تمهیدات جدید شهردای مشهد برای تشرف آسان زائران به حرم مطهر رضویخلیل‌الله کاظمی، معاون حمل و نقل شهرداری مشهد، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی در خصوص تمهیدات عبور و مرور ناوگان حمل و نقل عمومی مشهد پس از بازدید تولیت آستان قدس رضوی از خیابان‌های اطراف حرم رضوی اظهار کرد: قرار است از یکشنبه هفته آینده در مرحله نخست در ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی در این مسیرها نصب و دوربرگردان خیابان شیرازی برای اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها بازگشایی شود.
وی ادامه داد: از همانجا ایستگاه برداشت مسافر هم تعبیه خواهد شد تا مسافر بتواند به مقصد حرم مطهر نیز از امکانات استفاده کند. در مراحل بعد دوربرگردان‌های خیابان‌های طبرسی و نواب نیز در دسترس زائران قرار خواهد گرفت.
کاظمی خاطرنشان کرد: این برنامه موقتی نخواهد بود و با هماهنگی صورت گرفته با مجموعه‌‌های امنیتی، این تمهیدات دائمی خواهد بود تا زائرین بتوانند به شکل مناسب‌تری به حرم امام رضا(ع) مشرف شوند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای احداث دو پارکینگ در خیابان‌های اطراف حرم مطهر عنوان کرد: تولیت آستان قدس در بازدیدی که از خیابان‌های اطراف حرم داشتند، به مساله پارکینگ اشاره کردند. در حال حاضر برنامه‌ریزی جهت احداث دو پارکینگ در پارک وحدت به ظرفیت 260 خودرو و میدان شهدا به ظرفیت 1000 خودرو صورت گرفته که امیدواریم با مشارکت آستان قدس رضوی این پارکینگ‌ها در سایر مداخل شهر مشهد راه‌اندازی شود. چنین پارکینگ‌هایی می‌تواند به زائرین امام هشتم کمک کند تا با پارک خودروی خود در نزدیک‌ترین محل به حرم رضوی، به راحتی به حرم مطهر مشرف شوند.
وی در خصوص میزان اعتبار مورد نیاز برای احداث این دو پارکینگ عنوان کرد: پارکینگ پارک وحدت نیازمند 12 میلیارد تومان اعتبار خواهد بود. اما مطالعات پارکینگ میدان شهدا هنوز به پایان است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: