کد خبر: 1428398
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۱

گروه فعالیت‌های قرآنی: محفل انس با قرآن کریم تحت عنوان با کاروان نور در ضیافت الهی، یادبود شهدای مدافع حرم، ۲۰ تیر در مهدیه مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، محفل انس با قرآن کریم تحت عنوان با کاروان نور در ضیافت الهی، یادبود شهدای مدافع حرم شب گذشته، 20 تیر با حضور قاریان قرآن و مردم شهر مشهد در مهدیه این شهر برگزار شد.

بر اساس این گزارش، هادی غنی‌زاده و بهزاد احمدی مجری‌گری این برنامه را به‌عهده داشتند و در ادامه سید محمد علیزاده و محسن شجاعی، از قاریان نوجوان، سید‌جواد حسینی، دارنده رتبه اول مسابقات جهانی قرآن کریم، رضا عابدین‌زاده، استاد حفظ قرآن، سعید طوسی، قاری بین‌المللی و انور محمد شحات انور، قاری مصری به قرائت آیاتی از کلام الله مجید پرداختند.

همچنین گروه همخوانی جنت‌الفردوس، از کشور عراق و سید‌کریم موسوی، مبتهل اهوازی در این محفل انس با قرآن به اجرا برای مجاوران حریم رضوی و مهمانانی از کشورهای آفریقایی، عربی و همچنین پاکستان پراختند.

در این مراسم صوت دلنشین قاریان قرآن، احساسات برخی از حضار را تحریک کرد، اشک علاقه‌مندان در این محفل بیانگر شور و حال حاکم بر این مراسم بود، همچنین برخی نیز پس از قرائت بخش‌هایی از آیات وحی با گفتن کلمه «الله» قاریان را تشویق می‌کردند.

یادآور می‌شود، در حاشیه مراسم نیز ویژه‌نامه قرآنی «با کاروان نور در ضیافت الهی»، بروشورهای سازمان اوقاف و امور خیریه استان به همراه پوستری از حرم مطهر رضوی و برگه‌هایی تحت عنوان «فرم ثبت‌نام در طرح تربیت حافظان قرآن کریم استان خراسان رضوی» و «فرم ثبت‌ نام سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم استان خراسان رضوی ـ سال 1393» میان حضار توزیع شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: