حفظ قرآن در قالب شعر در نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد
کد خبر: 1432788
تاریخ انتشار : ۰۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۹:۴۳
ویژه کودکان صورت می‌گیرد؛

حفظ قرآن در قالب شعر در نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد

گروه فعالیت‌های قرآنی: کودکان در غرفه مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت رضوان علوی نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد آیات قرآن را در قالب شعر حفظ می‌کنند.

مرضیه دلالی‌نژاد، مسئول موسسه فرهنگی قرآن و عترت رضوان علوی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی با بیان اینکه این غرفه برای کودکان مقطع سنی پیش دبستانی و ابتدایی برپا شده است، گفت: فعالیت غرفه شامل آموزش آیات و احادیث کاربردی و امام‌شناسی به زبان کودکانه می‌شود.

وی در تشریح فعالیت این غرفه افزود: ابتدا کودک با همکاری اولیاء خود، کلاهی که سر آن سوزن نصب شده روی سر گذاشته و یکی از بادکنک‌های آویزان را می‌ ترکاند و شماره‌ای که داخل بادکنک بوده را به مسئول غرفه می‌دهد.

مسئول مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت رضوان علوی با اشاره به اینکه این بخش مورد توجه سنین بالاتر نیز قرار گرفته است، ادامه داد: مسئول غرفه با توجه به شماره، آیه مربوطه را که بر روی کاغذ نوشته شده به ولی کودک داده و پس از پخش آیه مربوطه با صدای کودکانه، کودک با کمک اولیاء خود آیه مربوطه و شعر آن را حفظ می‌کند و به مسئول غرفه بعدی مراجعه کرده و آیه، معنی و شعر آن را از حفظ می‌خواند و جایزه دریافت می‌کند.

دلالی‌نژاد از آشنایی کودکان با 12 امام معصوم(ع) در بخش دیگر این غرفه سخن گفت و بیان کرد: در این بخش کودکان 7 تا 10 سال را پذیرا هستیم، ابتدا از روی بنری که مزین به تصویر 12 امام نورانی است، کودک نام امام، آیه، معنی و شعر مربوط به روش آموزشی آن امام را حفظ می‌کند و به مسئول غرفه مراجعه کرده و پس از ارائه، جایزه دریافت خواهد کرد.

مسئول موسسه فرهنگی قرآن و عترت رضوان علوی به معرفی طرح جوادالائمه(ع) که در این مؤسسه قرآنی اجرایی می‌شود، اشاره و بیان کرد: آشنایی با طرح جوادالائمه(ع) و معرفی کتاب از جمله معرفی کتاب «دو گوهر بهشتی» جهت فرهنگ سازی احترام به پدر و مادر و معرفی دوره تربیت مربی طرح جوادالائمه(ع) از دیگر برنامه‌هایی است که ما در این غرفه داریم.

مسئول مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت رضوان علوی با اعلام اینکه به جز ایام لیالی قدر که مراجعه کننده کم بود، بقیه شب‌ها این غرفه با استقبال چشمگیر بازددیکنندگان روبرو بود، اظهار کرد: با توجه به بخش‌های مختلف فعالیت این غرفه، بخش حفظ آیات و احادیث با استقبال خوب کودکان و اولیا مواجه شده است.

وی ابراز کرد: از امتیازات طرح جواد‌الائمه(ع) این است که به بهانه کودکان، اولیاء نیز به حفظ آیه و حدیث و شعر آن مبادرت ورزیده و تمایل داشتند که اشعار آن را داشته باشند.

captcha