کد خبر: 3819153
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
گروه اجتماعی - مراسم اهدای مدال مهلا مومن زاده ،نائب قهرمان تکواندو منچستر در سال 2019 به پدر شهید غیاثوند برگزار شد.

اهدای مدال افتخار نائب قهرمان تکواندو به پدر شهید قیاسیانبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، سید محمدرضا پولادگر، رئیس فداراسیون تکواندو ایران، امروز در مراسم بزرگداشت اهدای مدال مهلا مومن‌زاده، نائب قهرمان تکواندوی منچستر در سال 2019 گفت: امروز سه اتفاق خوب افتاده است؛ یکی اینکه بعد از مدت‌ها به پابوسی امام رضا(ع) مشرف شدم. دوم بروز یک اتفاق کم‌سابقه با توجه به اینکه متاسفانه تجلیل از کارهای فرهنگی کم است ولی این امر امروز اتفاق افتاد و سوم هم کار شایسته مهلا مومن‌زاده که این کار ارزشمند وی و اهدای مدالش به پدر شهید غیاثوند برای نسل امروز مثال زدنی است و باید به اینگونه کارهای ارزشی پرداخته شود.
وی با اشاره به رده‌های قهرمانی در ورزش تکواندو بیان کرد: سه رده سنی در کسب مدال قهرمانی جهان در رشته تکواندو رقابت دارند که کسب مدال در رده بزرگسالان بسیار متفاوت و به مراتب سخت‌تر از سایر رده‌هاست.
رئیس فدراسیون تکواندو ایران اظهار کرد: کسب مدال مهلا مومن‌زاده نیز به عنوان دومین مدال تاریخ تکواندو در جهان در رده بزرگسالان که اولین آن توسط کیمیا علیزاده گرفته شد، ارزشمند است و امیدواریم که این مدال در دوره‌های بعد به طلا تبدیل شود.
پولادوند گفت: کار این بانوی ورزشکار ارزشمند است و جای تقدیر دارد. امیدواریم این تجلیل باعث تکرار کارهای ارزشمند از این قبیل شود.
وی اظهار کرد: یکی از افتخارات فدراسیون تکواندو کار در حوزه شهداست و تاکنون 500 شهید تکواندو شناسایی شده و 4 یادواره برای بزرگداشت شهدایی که در این رشته فعال بودند، برگزار شده است.
رئیس فدراسیون تکواند ایران افزود: این حرکت بر اساس باور ما بوده و امروز به لطف خدا و نگاه شهدا بچه‌های ما فرهنگ ایثار و شهادت را سرلوحه خویش قرار داده‌اند و این مساله در باطن آن‌ها نهادینه شده است؛ ضمن اینکه قبل از خانم مومن‌زاده، سه قهرمان دیگر نیز مدالشان را تقدیم خانواده شهدا کرده بودند. از آنجا که به خانواده شهدا، خاصه پدر و و مادر آنان کمتر پرداخته شده، این حرکت‌ها جای تجلیل و بزرگداشت دارد.
مدال قهرمانی را با پلاک قهرمانی دایی شهیدم معاوضه کردم
مهلا مومن‌زاده، نائب قهرمان جهان در مسابقات تکواندو 2019، نیز در مراسم اهدای مدالش به خانواده شهید قیاسیان بیان کرد: قبل از اعزام به مسابقات بر سر مزار یک شهید گمنام مشرف شدم و در کنار مزار آن شهید بزرگوار عهد بستم همانند شهدا که در میدان جنگ تلاش کردند، در میدان ورزش برای به اهتزاز درآوردن پرچم کشورم تمام تلاش خود را بکار برم.
وی گفت: امروز مدال قهرمانی خود را با پلاک قهرمانی دایی شهیدم معاوضه می‌کنم و همانند شهیدانی که از جانشان برای دفاع از کشور مایه گذاشتند، من نیز در تمام میادین ورزشی برای کسب افتخار برای کشورم از جانم مایه می‌گذارم.
مومن‌زاده از خانواده و همه افرادی که وی را در رسیدن به این مقام و کسب مدال نائب قهرمانی یاری رساندند، تشکر و قدردانی کرد.
دوره قهرمانی تمام شدنی و نام نیک ماندگار است
در ادامه علی اکبر هاشمی جواهری، مدیرعامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی، بیان کرد: در سال 98 دو موضوع در اولویت کاری ما در رشته تکواندو در استان خراسان رضوی قرار دارد که شامل تربیت مربی به عنوان مربیان اسوه و الگو است و دوم اهمیت دادن به نماز به عنوان ستون دین است که در این خصوص ارزش‌گذاری برای نیل به اهداف فر هنگی همگام با فعالیت ورزشی صورت خواهد گرفت.
وی در خصوص حرکت فرهنگی مهلا مومن‌زاده افزود: دوره قهرمانی تمام شدنی است اما آنچه می‌ماند نام نیک است و این حرکت در تاریخ تکواندو کشور ماندگار خواهد شد.
جواهری بیان کرد: آنچه پهلوان تختی را ماندگار کرد، همین گره زدن مدال با مسائل اخلاقی بود. امید داریم یک مدلی برای سایر رشته‌های ورزشی باشیم و بتوانیم وظایفی که امام و رهبری و شهدا بر دوش ما گذاشته‌اند را به نحو احسن اجرا کنیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: