کد خبر: 3820419
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
گروه اجتماعی ــ تولیت آستان قدس رضوی در سفر یک روزه به شهر قم با جمعی از علمای این شهر دیدار و گفت‌وگو کرد.

تولیت آستان قدس رضوی با علمای قم دیدار کردبه گزارش ایکنا از خراسان‌رضوی، به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌و‌‌المسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی در سفر یک روزه به شهر قم، ضمن تشرف و زیارت حرم کریمه اهل بیت(ع) با مراجع آیات علوی گرگانی، مصباح یزدی و خرازی دیدار و در خصوص برنامه‌های پیش روی آستان قدس رضوی به ارائه گزارش پرداخت.
آیت‌الله‌العظمی علوی گرگانی در این دیدار با تبریک انتصاب ایشان به‌عنوان تولیت آستان قدس رضوی گفت: توفیق خدمت به امام رضا(ع) توفیق بزرگی است که نصیب شما شده است و باید از مقام معظم رهبری بابت این انتصاب تشکر کرد.
وی با تأکید بر رسیدگی هرچه بیشتر و ارائه خدمات بهتر به زائران امام رضا(ع)، افزود: درگذشته خدمات خوبی برای تسهیل زیارت زائران و مجاوران ارائه شده است، اما با توجه به حجم گسترده مشتاقان زیارت امام رضا(ع)، این خدمات باید متناسب با حجم زائران مشهد باشد.
این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به اهمیت موقوفات آستان قدس بیان کرد: موقوفات باید در جای خود مصرف شود و ما باید در این زمینه امانتدار باشیم و موقوفات را حفظ، نگهداری و احیاء کنیم. سعی کنید نسبت به اصل موقوفات به بهترین وجه ممکن نیات واقفان رعایت شود و امور شرعی و مذهبی در این مورد به‌طور کامل مراعات شود.
آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی نیز در این دیدار با بیان اینکه این توفیق بزرگ نصیب هرکس نمی‌شود، گفت: مگر چند نفر از میان علما به این توفیق رسیده‌اند که شما رسیده‌اید. بنده اگر به هیچ چیز در دنیا غبطه نخورم به این مقام شما غبطه می‌خورم.
وی اظهار کرد: زائران حضرت رضا(ع) شایسته بهترین خدمات هستند و اقدامات مناسبی برای تسهیل زائران به‌ویژه رسیدگی به محرومان و مستضعفان که از سفارشات رهبر معظم انقلاب به جنابعالی بوده است، انجام پذیرد.
آیت‌الله مصباح در پاسخ به دعوت تولیت آستان قدس رضوی برای بهره‌مندی بیشتر این آستان ملکوتی به‌ویژه زائران و مجاوران از ایشان، ضمن قبول دعوت، افزود: در صورت مناسب بودن شرایط جسمانی، درخدمت آستان قدس رضوی خواهم بود.
آیت‌الله سید‌محسن خرازی نیز در دیدار با تولیت آستان قدس با تأکید بر استفاده از فرصت حضور میلیونی زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی، تصریح کرد: حضور زائران در حرم مطهر فرصت مناسبی برای ترویج سبک زندگی اسلامی و تبیین ارزش‌های دینی است.
وی همچنین پیشنهاد داد در فرصت حضور زائران، با اختصاص مکانی به آشنایی هرچه بیشتر آن‌ها با علمای اسلام و زندگی، سیره و اسوه‌های اخلاق که در پاسداری از فرهنگ، امنیت، استقلال و ارزش‌های دینی و انقلابی نقش داشته اند، پرداخته شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: