کد خبر: 3820626
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
گروه شهرستان‌ها ــ دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها گفت: برای رسیدن به تکامل در قانون اساسی نیازمند حفظ دیدگاه قرآنی و بهره‌گیری از دستورات عالی قرآن در این مسیر هستیم.

برای تکامل قانون اساسی نیاز به قرآن داریم

محمود صادقی، دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، اظهار کرد: برای تکامل قانون اساسی کشورمان نیازمند حفظ دیدگاه قرآنی و بهره‌گیری از دستورات عالی قرآن در این مسیر هستیم. قانون اساسی که در ابتدای انقلاب نوشته شده، نسبتاً کامل بوده و مشکل ما در کشور اجرای قانون اساسی است.
وی با بیان اینکه برخی افراد از قانون اساسی برداشت‌های متفاوتی دارند، افزود: در جامعه امروزی نیازمند عدالت اجتماعی هستیم و نقش دکتر علی شریعتی در حرکت به سمت این عدالت اجتماعی و تفسیر او از آیات قرآن بی‌بدیل است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دو وجه از زندگی دکتر شریعتی که الهام‌بخش جامعه امروزی ماست، بیان کرد: نگاه شریعتی با استفاده از آیات قرآن نگاه نسبتاً جدیدی به انسان‌شناسی است و او با مراجعه به متون دینی ما انسان را از منظر مکتب اسلامی معرفی کرد.
صادقی تصریح کرد: مرحوم شریعتی فرصت نکرده تا به مبانی فلسفی و اجتماعی از نگاه حقوقی بپردازد. اگر از منظر حقوقی چالش‌هایی بکنیم، به نظر من در قانون اساسی کشورمان همین نگاه قرآنی شریعتی به انسان وجود دارد و کرامت انسان‌ها لحاظ شده است.
دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با اشاره به اجرایی نشدن برخی از قوانین نوشته شده در کشور اضافه کرد: طرحی آماده کرده‌ام تا مطابق اصل 114 قانون اساسی برخی از قوانین را در قانون عادی کشور ذکر کنیم و اجرایی شود.
وی با  اشاره به حقوق اقلیت‌های مذهبی و برادران اهل سنت در کشور اظهار کرد: آن‌ها نیز همانند دیگر هموطنان کشورمان مطابق قانون اساسی از حق تحصیل، اصل برائت و حق تأمین اجتماعی برخوردار هستند.
صادقی اضافه کرد: در کشور پیشرفت‌های خیلی خوبی داشتیم. در کنار این پیشرفت‌ها کاستی‌ها و کمبودهایی نیز وجود داشته است که در مسیر تکامل و رشد این مشکلات حل خواهد شد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بر الگو گرفتن از شهید مرتضی مطهری و تقدیر از او برای ایستادگی و مقاومتش، تأکید و خاطرنشان کرد: ما نیز باید در مسیر رسیدن به این تکامل خون دل بخوریم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: