کد خبر: 3821293
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
گروه شهرستان‌ها ــ بی‌تفاوت گذشتن از کنار انبوه مشکلات روزانه کار بسیار راحتی است اما مسئولانی داریم که علی‌رغم رسیدگی به مشکلات مردم در ساعات اداری، خارج از ساعات انجام وظیفه نیز به فکر جان مردم هستند و در سرما و گرما بدون آنکه منتظر باشند کسی دستوری صادر کند و یا او را در حال فعالیت مشاهده کرده و تقدیر کنند به مشکلات مردم رسیدگی می‌کنند.

اقدام رئیس دادگستری خوشاب برای حفظ جان مردمبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، به‌مناسبت هفته قوه قضائیه یادی می‌کنیم از آن غروب زمستانی اواخر سال گذشته سلطان‌آباد، مرکز شهرستان خوشاب که رئیس دادگستری این شهرستان تک و تنها در حاشیه جاده ایستاده بود و برای حفظ جان مسافران و رانندگان تلاش می‌کرد.
در حال حرکت به سمت سبزوار، حضور رئیس دادگستری خوشاب در آن موقع از روز و در سرمای هوا در حاشیه جاده برایم سوال برانگیز بود، با توقف خودرو به سمت آقای صابری رفتم و گفتم اگر کمکی نیاز دارید در خدمت هستم.
سید‌جعفر طیار صابری، رئیس دادگستری خوشاب با بیان اینکه پروژه تخریب و بازسازی جاده ورودی سلطان آباد آغاز شده و مسئولان بدون نصب علائم هشدار دهنده آن را رها کرده‌اند، گفت: برای جلوگیری از کشته شدن مردم بی گناه و جلوگیری از حوادث احتمالی با احضار مسئولان مربوطه منتظرم تا از راه برسند و قبل از وقوع حادثه در شب برای این مشکل راه حلی بیاندیشند.
تمام آن روز فکر و ذهنم به این رفتار رئیس دادگستری خوشاب درگیر بود؛ چرا که قبل از او استاندار خراسان رضوی، نمایندگان مجلس، برخی از مسئولان شهرستان همه از این محل عبور کرده بودند اما تنها او در آن غروب زمستان و در آن سرمای هوا توقف کرده بود و برای از دست رفتن احتمالی جان مردم غصه‌دار بود و به فکر راه حل می‌گشت تا مبادا اتفاقی بیافتد.
حضور آن روز رئیس دادگستری خوشاب در آن سرما را بعد از قرائت گزارش عملکردش در مسجد گلشن سلطان‌آباد 31 خرداد بیشتر درک کردم؛ چرا که بیان کرد: با تمام پیش‌بینی‌ها و انجام تدابیر پیشگیرانه از وقوع حوادث، تا‌‌کنون 3 واژگونی خودرو در این مسیر کوتاه داشتیم.
صابری با بیان اینکه برخی از رانندگان به علایم راهنمایی و رانندگی بی‌توجه هستند و بعضی با سرعت از این مسیر خاکی در حال تردد هستند در حالی که تابلوهای هشداردهنده برای کاهش سرعت قبل از ورود به سلطان‌آباد درج شده است، با گلایه از برخی از مسئولان عنوان کرد: شهرداری سلطان‌آباد در این قضیه بی تقصیر است؛ چرا که پرونده به بن‌بست خورده بود.
یادآور می‌شود، پروژه ساخت میدان ورودی شهر سلطان‌آباد که از اسفند سال گذشته آغاز شده، تاکنون به علت برخی از مشکلات و اختلافات با اداره راهداری و نزول بارندگی‌های بهاره تا امروز به پایان نرسیده است.
مرتضی رهنمافر، شهردار سلطان‌آباد بیان کرده است: قرار بود جدول‌گذاری و زیرسازی توسط شهرداری سلطان‌آباد انجام و روکش آسفالت توسط اداره‌کل راهداری خراسان‌رضوی انجام شود.
ابراهیم نصری، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل و جاده‌ای خراسان رضوی با بیان اینکه شهرداری سلطان‌آباد مشخصات 700 متر از راه اصلی به هم زده و بولوار ساخته‌ و مشکلات زیادی برای مردم این شهرستان و رانندگان این مسیر درست کرده‌اند، گفت: علی‌رغم اینکه آسفالت وظیفه ما نبوده است در اسفند‌ماه سال گذشته برگزاری مناقصه را انجام دادیم و بخشی از مسیر آسفالت شد و حدود یک ماه قبل مجدداً مناقصه برگزار شده و آسفالت این مسیر آغاز شده است و امیدواریم از شرمندگی مردم خارج شویم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: