کد خبر: 3835605
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۸
گروه فرهنگی ــ مسئول محتوایی و طرح و برنامه مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان با اشاره به نقش مهم ارائه محتوا در مساجد گفت: رویکرد امام جماعت در مساجد همراه کردن اراده مردم با دین و ولایت است.
رویکرد امامت در مساجد همراه کردن اراده مردم با دین و ولایت است به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام اسدالله قرائی، مسئول محتوایی و طرح و برنامه مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان در نشست خبری که 26 مردادماه به مناسبت فرارسیدن روز جهانی مسجد در محل حوزه علمیه خراسان رضوی برگزار شد، بیان کرد: اگر بخواهیم مسجد را در یک خط معرفی کنیم باید بگویم که مسجد پایگاه مردمی کردن دین است. اگر بخواهیم دین را مردمی کنیم نیاز به یک پایگاه داریم و مسجد پایگاهی است که ابداع خداوند و موسس آن به امر الهی، پیامبر اعظم(ص) است.

وی افزود: مساجد در واقع بزرگترین رسانه دین در عرصه زندگی بشر است. هیچ جایی این پایگاه وجود ندارد. اکنون که در جنگ اراده‌ها هستیم، دشمن به دنبال آن است که اراده مردم با نظام و ولی‌فقیه همراه نباشد. اگر بخواهیم اراده مردم را با دین و رهبری همراه کنیم، نیازمند پایگاهی به نام مسجد هستیم.

قرائی اضافه کرد: هدف‌گذاری اساسی دین در جامعه با امامت اتفاق می‌افتد. امامت یعنی هدایت مردم برای دیندار شدن است. روزی دین فردی بود اما امروز قرار است که اقتصاد ما نیز دینی شود و نه تنها اقتصاد بلکه همه ابعاد زندگی ما بر محور دین باشد، این اتفاق ممکن نیست مگر مردم را وارد جهاد کنیم.

مسئول محتوایی و طرح و برنامه مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان گفت: ورود در جهاد سخت که دشمن محسوس عمل کرده آسان‌تر از جهاد نرم است، چرا که جهاد نرم محسوس نیست و اگر دیر اقدام کنیم این امر ضربه می‌زند. امکان ندارد در جهاد با لیبرال دموکراسی غرب و ایادی استکبار بدون حضور مردم پیروز شویم و امام ایده بسیج را از همین حیث داد.
 
وی افزود: برای اینکه در همه عرصه‌ها، دین را وارد کنیم باید جهادی عمل کنیم، لذا در مساجد باید این ظرفیت ایجاد شود تا مردم را وارد جهاد کند. امروز اگر در جبهه مقاومت پیروز هستیم به خاطر این است که مردم به عرصه مبارزه آمده‌اند.

قرائی ادامه داد: همه کشورها در ایران پایگاه دیپلماتیک دارند، اما پایگاه مردمی ندارند، لذا در راستای ترویج فرهنگ مقاومت نیز تعدادی از مساجد را در اختیار حوزه مقاومت قرار دادیم که شامل کشورهای یمن، سوریه، لبنان، عراق و سوریه می‌شود.

مسئول محتوایی و طرح و برنامه مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان با اشاره به بیانات رهبری نسبت به تأکید رشد اخلاق و معنویت در جامعه ابراز کرد: دین جز عقیده و جهاد نیست، لذا مساجد نیز برای رشد دادن اخلاق و معنویت در جامعه باید وارد جهاد شوند.
 
وی بیان کرد: مجالس روضه و هیئت‌های مذهبی ظرفیت‌های بزرگی محسوب می‌شوند، اما ما باید دقت کنیم که هیئت سکولار(شیرازی‌ها در لندن) و مسجد سکولار هم داریم. مسجدی که نماز برپا می‌کند اما این نماز نمازی نیست که از فحشی و منکر دور کند و این مسجد مسجد سکولار است. هیئتی مطلوب است که الگوی سید الشهداء(ع) را در جامعه پیاده کند.

انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: