کد خبر: 3836768
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
گروه فرهنگی ــ مدیرعامل موسسه عهد همدلی به شرح فعالیت‌های این مجموعه در قالب کمپین مردمی سقا پرداخت.

شرح فعالیت‌های کمپین مردمی «سقا»حسین پارسامنش، مدیرعامل موسسه «عهد همدلی» در گفت‌و‌گو با ایکنا از خراسان رضوی در خصوص کمپین مردمی سقاء (کمک‌رسانی به مردم یمن) گفت: یمن همواره در مباحث مربوط به مهدویت از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است. طبق آمار دریافت شده مردم یمن در حال حاضر جزء نیازمند‌ترین کشور‌های منطقه بوده و جنگ و درگیری‌ها در طول این چهار سال به شدت زیرساخت‌های آنان را در حوزه‌های شهری، کشاورزی و... تضعیف کرده است.

وی ادامه داد: بیماری وبا در کشور یمن از سال 2017 شیوع پیدا کرده و به گفته سازمان ملل بزرگترین اپیدمی وبا در یمن در حال شکل‌گیری و توسعه است. این کشور با افزایش تعداد مرگ‌و‌میر روبه‌رو شده است. علت اصلی این مرگ و میر‌ها، از بین رفتن زیر ساخت‌های آب شیرین‌کن و تصفیه آب توسط کشور عربستان بوده است.

مدیرعامل موسسه عهد همدلی بیان کرد: هدف کمپین مردمی «سقاء» جلب مشارکت‌های مردمی برای حمایت از طرح‌های آب‌رسانی در استان صنعا در کشور یمن بوده است. بعد از پیدا کردن یک موسسه در یمن، ارتباط گرفتن با آنان و اطمینان‌بخشی کامل از فعالیت‌ها و عملکرد‌های این موسسه، در نیمه شعبان در اردیبهشت‌ماه سال جاری یک ایستگاه به نام «سیده فاطمه الازهرا(س)» در یمن راه‌اندازی شد.

پارسامنش مطرح کرد: فعالیت این ایستگاه مربوط به استخراج و تصفیه آب بوده است، همچنین برای توسعه این ایستگاه و طرح‌های آب‌رسانی دیگر در کنار این ایستگاه، کمک‌های مالی لازم بوده است، چرا که امکان ارسال تجهیزات برای این منطقه به علت حساسیت عربستان نسبت به کمک از سوی ایران، وجود ندارد.

وی افزود: پیش از فرستادن کمک‌های مالی در خصوص این طرح، با فرستادن مبالغی معادل خرید آرد، شیر خشک و... برای این کشور ضمن اطمینان‌بخشی از آن واسطه در نظر گرفته شده، نیاز‌های خوراکی آن منطقه را تامین کردیم؛ تصاویری نیز از فعالیت‌های انجام شده این موسسه به دست ما رسیده است.

مدیرعامل موسسه عهد همدلی اظهار کرد: هزینه سالانه این طرح‌ها حدود ۲۵ هزار دلار بوده که معادل ۳۱۳ میلیون تومان در هدف‌گذاری این دوره قرار گرفته تا به امید خدا تحقق یابد.

پارسامنش خاطرنشان کرد: این طرح از دوم مرداد ماه سال ۹۸ آغاز شده؛ طی این مدت مبلغی حدود ۲۵۰۰ دلار معادل ۳۲ میلیون تومان (حدودا ده درصد مبلغ هدف‌گذاری شده) از کمک‌های مردمی جمع آوری شده است. فعالیت اصلی این طرح، به دلیل اسماء متبرکه این طرح مربوط به ایام محرم بوده است. با رسیدن کمک‌های مردمی به آن مبلغ مورد نظر طی مراسمی، آن را تقدیم نماینده آن موسسه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: علی‌رغم دیگر طرح‌ها، از تبلیغات و گسترده کردن این طرح توسط رسانه‌هایی چون صدا و سیما تا حدی که ممکن بود، پرهیز کردیم تا حساسیت‌های زیادی در این زمینه ایجاد نکنیم؛ امکان ارسال تجهیزات اقلام نیز به همین دلیل وجود ندارد.

مدیر عامل موسسه عهد همدلی بیان کرد: راه‌های مشارکت در پویش مردمی سقا شامل سایت helpforyemen.ir، آیدی @helpforyemen در تمامی شبکه‌های مجازی از جمله: تلگرام، اینستاگرام، بله، سروش و... بوده است؛ شماره کارت موسسه عهد همدلی به شماره 5029087000794530، لینک امن پرداخت کمک‌های مردمی https://payping.ir/d/j4tm و حساب ارزی این مجموعه Z137318102542 (به نام حقیقت) همواره در دسترس یاری دهندگان خواهد بود.

پارسامنش در خصوص معرفی موسسه عهد همدلی مطرح کرد: موسسه عهد همدلی که مجمع تشکل‌های مهدوی خراسان رضوی بوده، اتحادیه‌ای از ۸۰ تشکل مهدوی به صورت رسمی، فعالیت‌های مهدوی در سطح استان را پیگیری می‌کند. از اعضا هیات امنا این موسسه می‌توان به حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق کفیل، معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) و سردار جانباز حسین صفایی اشاره کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: