کد خبر: 3844071
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
گروه شهرستان‌ها ــ سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک گفت: هدف از نفوذ و ترویج فساد در بین جوانان گرفتن روحیه شهادت‌طلبی از نسل جوان برای مقابله با دشمن است.

هدف از ترویج فساد، گرفتن شهادت‌طلبی از نسل جوان استبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، محمدحسن قدیری ابیانه سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک امروز 31 شهریورماه در همایش بصیرتی بسیجیان شهرستان خوشاب که در سلطان‌آباد مرکز این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در جنگ اقتصادی هستیم و یکی از مشکلات امروز جامعه ازدواج جوانان و مشکل اشتغال آنان است. و در این میان، هدف آمریکا از جنگ عراق تسلط بر چاه‌های نفت و سرنگونی نظام ایران برای تجزیه کشور بود که در قدم اول شکست خوردند.

وی ادامه داد: آمریکا با مشکلات اقتصادی که در حال حاضر دارد از جمله داشتن چهل میلیون نفر فقیر، چند میلیون کارتن خواب و بدهی ۲۲ تریلیون دلاری دولت فدرال آمریکا که به اندازه ۴۵۰ سال تولید نفت ایران است تنها به دنبال دریافت کمک و رفع مشکلات داخلی آمریکا و نه کمک به دیگران است.

قدیری ابیانه اضافه کرد: هدف از نفوذ و ترویج فساد در بین جوانان گرفتن شهادت طلبی از نسل جوان برای مقابله با دشمن است.

سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک عنوان کرد:. برخی می‌گویند چرا باید در ایران از پول نفت به کشورهایی مانند عراق و حزب‌الله لبنان و سوریه کمک کنیم، ترامپی که دیوانه خطاب می‌کنند و از بسیایری از آمریکایی‌ها عاقل‌تر است، گفته است اگر به ایران حمله کنیم حزب‌الله اسرائیل را نابود خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه وجود اسرائیل برای آمریکا خیلی مهم است و هر عقل سلیمی حکم می‌کند که برای حفظ ایران اسلامی به حزب‌الله کمک کنیم، افزود: آرزوی اسرائیل تصاحب کشورها از نیل تا فرات بود، مساحتی به اندازه ۲۰ کشور دنیا و اشغال مکه و مدینه، اما امروز از ترس به دور خودشان دیوار کشیده‌اند.

قدیری ابیانه گفت: امنیتی که در ایران وجود دارد در آمریکا و اروپا وجود ندارد و مردم ایران روزی خواستار بیدار شدن کشورهای مسلمان بودند و امروز ملت یمن، لبنان، عراق و سوریه و غیره بیدار شده‌اند و حشدالشعبی عراق گفته است «اگر به ایران نگاه چپ کنند همه آمریکایی‌ها در تیررس آن‌ها هستند.»

کارشناس عالی امور استراتژیک با انتقاد از اینکه برخی برخوردهای قوه‌قضاییه با اختلاس‌گران را سیاسی اعلام می‌کنند، چگونه ممکن است برخی افراد که پولی نداشتند منزل زیر زمینی اجاره کنند امروز به املاک ۱۰۰ میلیارد تومانی رسیده‌اند.

وی عنوان کرد: امروز وقت مبارزه با فساد است، چرا از سخنان آقای پناهیان برخی نمایندگان مجلس انتقاد می‌کنند، مگر نمایندگان مجلس نمی‌گفتند دانستن حق مردم است.

قدیری ابیانه افزود: مردم می‌خواهند بدانند چگونه نماینده‌ای که چندین میلیارد تومان برای رسیدن به نمایندگی مجلس هزینه می‌کند چگونه و از کجا با حقوق ۳۰۰میلیون تومانی در چهار سال این پول‌های میلیاردی جبران می‌شود.

وی اضافه کرد: در آستانه انتخابات مجلس قرار داریم و ما با انتخاب خودمان می‌توانیم ابوموسی اشعری را به نمایندگی مجلس یا مالک اشترها را انتخاب کنیم.

سفیر سابق ایران در مکزیک با تاکید بر اینکه برخی تلاش دارند رای بخرند و یا خدعه کنند برای رسیدن به نمایندگی مجلس میلیاردها تومان خرج می‌کنند گفت: این افراد وقتی به مجلس بروند به جای مبارزه با فساد به دنبال رانت خواهند بود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: