کد خبر: 3846816
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
گروه فرهنگی ــ آیین نمایشنامه خوانی کتاب «اسماعیل، اسماعیل» با حضور خانواده شهدای مدافع حرم و با همکاری فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار شد.

نمایشنامه‌خوانی کتاب «اسماعیل،اسماعیل»به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، به نقل از روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، در این مراسم که امروز دهم مهرماه با حضور خانواده شهدای مدافع حرم و با همکاری فرهنگسرای انقلاب اسلامی در کتابخانه عمومی شهدای مدافع حرم مشهد برگزار شد، غلامرضا محمدی مفرد، پدر شهید محمدجواد محمدی مفرد شهید مدافع حرم از تلاش کتابخانه‌های عمومی استان در پاسداشت و گرامیداشت یاد و نام شهدا قدردانی کرد و عنوان کرد: در ماه‌های گذشته در چندین برنامه کتابخانه‌های عمومی استان در جهت خوانش کتاب‌هایی از خاطرات و سرگذشت شهدا حضور داشته‌ام و هرکدام از این برنامه را باعث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌دانم.

وی ادامه داد: سعی کنید با کتابخوانی و علم‌آموزی فکر و ذهن خود را رشد بدهید و از محیط کتابخانه‌های عمومی در رسیدن به این هدف استفاده کنید.

پدر شهید مدافع حرم در ادامه با اشاره به شهادت فرزند خود در حلب سوریه تنها 15روز پس از تولد دومین فرزند وی، شهادت فرزند خود را تاج افتخار و عزت دانست و خاطرنشان کرد: اگر فرزند من و دیگر فرزندان این مرز و بوم برای دفاع از حریم ولایت و امامت و ایران اسلامی جان خود را فدا نمی‌کردند، امروز داعش و دشمنان قسم خورده اسلام و ایران امنیت و آرامش را از ما گرفته بودند.

در ادامه این مراسم همچنین حجت‌الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی اقدام خیر و خداپسندانه خانواده شهید محمد جواد محمدی مفرد در اهدای کتابخانه شخصی وی به کتابخانه عمومی شهدای مدافع حرم را قابل تقدیر دانست و ادامه داد: اضافه شدن این کتاب‌ها که به زیور مطالعه توسط شهیدی از خیل شهدای مدافع حرم آراسته‌اند، باعث برکت و تیمن در کتابخانه شهدای مدافع حرم است.

وی بیان کرد: مطمئنا عطر و بوی شهدای بزرگوار و حضور مادران و پدران و اعضای خانواده شهدا در کتابخانه‌های عمومی باعث رونق فرهنگ کتابخوانی و ترویج مطالعه و کتابخوانی خواهد بود.

سبزیان با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع در کتابخانه‌های عمومی استان از عزم و همت کتابداران استان در ادای دین به ساحت شهدای انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سایه ایثار و شهادت تشکر کرد و ادامه داد: در طول ایام هفته دفاع مقدس صدها برنامه فرهنگی در راستای ترویج فرهگ حماسه و ایثار با محوریت کتاب توسط کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد. 

در ادامه محمدرضا بدیع‌زادگان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی مشهد عنوان کرد: حال و هوای کتابخانه‌های عمومی مشهد در هفته دفاع مقدس سال جاری ویژه و با شور و حال ایام دفاع و حماسه در هشت سال دفاع مقدس بود که شور و اشتیاق محرم و عزاداری اباعبدالله(ع) نیز با این برنامه‌ها عجین شده بود.

وی ادامه داد: افتتاح و آغاز به کار کتابخانه عمومی شهدای مدافع حرم در منطقه حاشیه شهر مشهد باعث خیر و برکت است و توانسته نقش مهمی در گسترش و توسعه فرهنگی منطقه و بویژه کتاب و کتابخوانی داشته باشد، در مدت کوتاه فعالیت خود برنامه‌های فرهنگی تاثیرگذار برگزار کرده و به یک پایگاه فرهنگی در منطقه تبدیل شده است.

در این مراسم نمایشنامه‌خوانی کتاب «اسماعیل، اسماعیل» به همت گروه نمایشنامه‌خوانی فرهنگسرای انقلاب اسلامی اجرا شد.

این نمایشنامه با اجرای هنرمندانه اعضای گروه نمایشنامه‌خوانی فرهنگسرای انقلاب اسلامی مشهد برشی کوتاه از سرگذشت جانباز ایام دفاع مقدس در آسایشگاه جانبازان وایثارگران را روایت می‌کند.

همچنین کتاب‌های کتابخانه شخصی شهید محمد جواد محمدی مفرد توسط پدر شهید به کتابخانه عمومی شهدای مدافع حرم اهدا شد.

انتهای پیام

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: