کد خبر: 3849400
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
گروه اجتماعی ــ در پی ازدحام جمعیت زائران اربعین اباعبدالحسین(ع) دستور گسترش فوری ارائه خدمات در مرز مهران از سوی تولیت آستان قدس رضوی به ستاد اربعین این آستان صادر شد.

گسترش فوری ارائه خدمات در مرز مهران، در پی ازدحام جمعیت زائران اربعینبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، به نقل از آستان نیوز، خدمت‌رسانی توسط آستان قدس رضوی همچون سنوات گذشته از روزهای ابتدایی حضور زائران در مرزهای کشورمان با کشورعراق، به‌ویژه در مرز مهران و نقاط مختلف در خاک این کشور آغاز شده است.

در موکب‌های آستان قدس رضوی در مرز مهران تاکنون روزانه 100 هزار پرس غذا، آب معدنی و همچنین خدمات مختلفی در عرصه‌های فرهنگی، خدماتی، تغذیه، اسکان، هدایت و امداد رسانی، بهداشت و دارو و حمل و نقل سالمندان و معلولان با حضور یک هزار خادم افتخاری به زائران اربعین حسینی(ع) ارائه شده است.

همچنین روزانه بیش از 11 هزار پرس غذای گرم در کاظمین، 70 هزار پرس غذای گرم در کربلا و 17 هزار پرس غذای گرم در سامرا به همت خدام حرم مطهر رضوی همراه با خدمات مختلف درحوزه‌های پزشکی، فرهنگی، اسکان، نظافت و... با حضور 1000 خادم به زائران ارائه می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی، تولیت آستان قدس رضوی طی تماس تلفنی با مسئولین ستاد اربعین آستان قدس رضوی در جریان آخرین وضعیت خدمت رسانی به زائران قرار گرفت و با توجه به ازدحام جمعیت در مرزهای ایران و عراق دستور گسترش خدمت‌رسانی‌ها در مرز مهران در حوزه‌های تغذیه، اسکان، حمل و نقل، پزشکی و سلامت و... را صادر کرد.

همچنین وی به همه مواکب مرزی آستان قدس رضوی دستور داد تا برای گسترش خدمات، با توجه به موج بازگشت زائران به کشور آمادگی لازم را داشته و پیشتیبانی‌های لازم در این خصوص را داشته باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: