کد خبر: 3856048
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
گروه اجتماعی ــ نماینده ولی‌فقیه در هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: ما تنها نباید به سلامت جسم انسان‌ها فکر کنیم بلکه ما باید طبیب روح مردم هم باشیم. اگر ما می‌گوییم جمعیت هلال احمر سازمان جوانان است باید به فکر درمان روح جوانان و مشکلات آن‌ها هم باشیم.

سازمان جوانان هلال احمر به  فکر درمان روح و مشکلات جوانان باشدبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی، نماینده ولی‌فقیه در هلال احمر جمهوری اسلامی ایران صبح امروز 19 آبان ماه در مراسم افتتاحیه دهمین گردهمایی نمایندگان ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر استان ها که در محل هتل ولایت مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه هفته‌ای سرشار از مهر، رحمت، وفا، صمیمیت، رشد و ترقی است، اظهار کرد: این گردهمایی چند دلیل دارد که اولین دلیل آن دیدار هرساله کاری است.

وی ادامه داد: در آغاز سال سیل مهیبی در کشور اتفاق افتاد که همه دوستان ما در زمینه خدمت‌رسانی به مردم رنج دیده و سیل‌زده کمک کردند، به همین دلیل در بهار امسال امکان دیدار نبود.

نماینده ولی‌فقیه در هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه خدمت‌ رساندن به خلق خدا یکی از بهترین نعمت‌هایی است که خداوند به انسان‌ها عنایت کرده است، عنوان کرد: این نعمت را خداوند نصیب ما شده است که ما در یک دستگاهی قرار بگیریم که نخستین هدف‌اش، کاهش رنج و درد دردمندان است. پیامبر اکرم(ص) در طول 23 سال پیامبری همواره بر خویشتن فشار و رنج آورد که مانند نداشت، بزرگواری و عظمت در وجود او متجلی بود و هرآنچه که داشت برای مردم بود.

معزی افزود: ما باید چه چیزی را از ایشان یاد بگیریم؟ پیامبر رحمت است، او شتابان به سمت رنج دیدگان می‌رود و تنها چیزی که برای او اهمیت داشت، کمک به رنج دیدگان بود و ما نیز باید به همین‌گونه باشید.

تعمیق بخشیدن مهر و محبت براساس ایمان

نماینده ولی‌فقیه در هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: مسئولین دفاتر باید با اهداف جمعیت هلال احمر، بتوانند فضای مهربانانه را نهادینه کنند و برای تعمیق بخشیدن آن تلاش کنند. هدف ما تعمیق بخشیدن مهر و محبت در فضا براساس ایمان به خداست. ما مسئولیت اجرایی بر دوش نداریم و تنها باید به این فضا عمق ببخشیم.

معزی ادامه داد: در وجود هشت هزار و 500 نیروی هلال احمر در سراسر کشور اندیشه دوست داشتن انسان را بر پایه این آموزه که «آنچه برای خود می‌پسندی برای دیگران بپسند، است» که انصافا جمعیت قابل ستایشی هستند، این اخلاق در سراسر در وجود نیروی‌های هلال احمر است.

وی با بیان اینکه ما تلاش می‌کنیم، راهکارهای صحیح در اختیار مسئولین دفاتر ولی‌فقیه در هلال احمر استان‌ها قرار بدهیم، خاطرنشان کرد: اگر قرآن را خوب تدبر کنیم، این درس‌ها را به ما می‌آموزد که انسان باید خدمت‌کننده باشد. ما برای بهره‌مندی مسئولین دفترها، در اولین قدم دارالقران را راه‌اندازی کردیم. ما باید کاری کنیم که قرآن به صحنه زندگی انسان‌ها ببریم تا قرآن در بین ما محجور نباشد و با برنامه‌ریزی‌هایی که می‌شود، قرآن در راس برنامه‌های ما باشد.

نماینده ولی‌فقیه در هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر سبک زندگی تاکید دارند و ما باید سبک زندگی را از قرآن فرا بگیریم، باید سعی کنیم احکام خداوند را به همکاران بیاموزیم. شأن ما در جایگاه حکم خداست، مسئله کوچکی مانند مستحبات را باید به مردم بیاموزیم.

معزی با اشاره به اینکه همکاران‌ ما باید نیت و انگیزه خود را برای خدا خالص کنند، عنوان کرد: اولین مسئله اخلاقی، خلوص در نیت است که این تنها فرق ما با صلیب سرخ هاست. من از نیت صلیب سرخ‌ها اطلاع ندارم اما تنها نیت نیروی‌های ما برای رضای خداست. کاری ارزشمند است که برای خدا باشد که ارزش کار ما به همین این است، ما باید با حس خلق و روی خوش رفتار کنیم.

وی بیان کرد: مهم‌ترین مسئله امروز ما جوانان هستند. ما تنها نباید به سلامت جسم انسان‌ها فکر کنیم بلکه ما باید طبیب روح مردم هم باشیم. اگر ما می‌گوییم جمعیت هلال احمر سازمان جوانان است باید به فکر درمان روح جوانان و مشکلات آن‌ها هم باشیم، چرا که دشمن درصدد است که بتواند اعتقادات جوانان را بردارد و آن‌ها را به اعتیاد مبتلا کرده و سربار جامعه کند که ما باید جوانان را دریابیم.

نماینده ولی‌فقیه در هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: بیانیه گام دوم رهبری، نقشه راه حرکت ما در جمعیت هلال احمر است. در چهل سال آینده چگونه باید حرکت کرد. ما می‌خواهیم راه را پیدا کنیم. بهره گرفتن از این بیانیه نقشه ما در مسیر فعالیت‌هاست. محوریت برنامه‌های این دورهمی بیانیه گام دوم انقلاب است.

معزی افزود: یک سال است که ما در شورای فرهنگی هلال احمر در حوزه نمایندگی ولی‌فقیه بر روی محورهای بیانیه گام دوم کار کرده و برنامه‌ریزی می‌کنیم که به عنوان برنامه استوارنامه آن را تقدیم شما می‌کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: