کد خبر: 3856052
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
گروه اجتماعی ــ رئیس اداره اکرام ایتام کمیته امداد خراسان رضوی از رونمایی سایت جامع حمایتی ایتام و محسنین تحت حمایت این نهاد خبر داد

رونمایی از سایت جامع حمایتی ایتام و محسنینبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، به نقل از کمیته امداد خراسان رضوی، حسن اسلامی، رئیس اداره اکرام ایتام کمیته امداد خراسان رضوی با اعلام اینکه حدود ۲۲ هزار کودک توسط ۵۸ هزار نیکوکار حمایت مالی و معنوی می‌شوند، گفت: جهت بالا بردن سطح اعتماد عمومی جامعه و سرعت در بهره‌مندی ایتام و محسنین از کمک‌های حامیانشان، این سایت طراحی و به مرحله بهره‌برداری رسید.

وی بیان کرد: تا قبل از این کمک‌های نقدی حامیان جهت ثبت و تخصیص، با یک توقف کوتاه در سیستم مالی این نهاد به حساب ایتام و فرزندان محسنین واریز می‌شد اما با راه‌اندازی این سامانه در قسمت پرداخت وجه، مبالغ بصورت مستقیم به حساب ایتام واریز و ثبت و تخصیص آن بصورت سیستمی در سامانه انجام می‌شود.

اسلامی از دیگر مزیت‌های این سامانه، انتخاب دلخواه نوع فرزند یتیم یا محسنین با جنسیت و سن وسال مورد نظر، شهرستان دلخواه حامی، انتخاب همزمان یک یا چند فرزند، میزان مبلغ قابل واریز و سایر ویژگی‌هایی که مطلوب حامیان باشد، نام برد و افزود: با وجود این سامانه حامیان می‌توانند گزارش کامل زمان و میزان پرداختی‌های خود را به حساب افراد مورد نظرشان رصد نموده و از شرایط حمایت وی نیز اطلاعاتی بدست آورند.

وی رونمایی از سایت جامع حمایتی ایتام و محسنین را امری ضروری برشمرد و افزود: از دیگر اهداف راه اندازی این سايت به صورت متمرکز و کشوری سرعت بخشیدن به فرآیند کار، کاهش هزینه‌ها، شفاف سازی و پیاده سازی بستر حمایت هر چه بیشتر از ایتام و فرزندان نیازمند است.

حمایت از حدود 140 هزار در طرح اکرام ایتام

اسلامی با اشاره به اینکه با راه اندازی سایت جامع حمایتی ایتام و محسنین واریز کمک های نقدی به حساب ایتام و فرزندان مورد حمایت با استفاده از تمامی درگاه‌های الکترونیک امکان پذیر شده است، بیان کرد: افراد حقیقی یا حقوقی با ورود به سایت ekram.emdad.ir می‌توانند ثبت نام و پس از اعلام آمادگی خود برای حمایت از کودکان مشمول این طرح، نسبت به تعیین فرزند مدنظر حمایت خود در استان، شهر، میانگین سنی، نوع جنسیتی و سید و عام بودن آن‌ها اقدام نمایند.

رئیس اداره اکرام ایتام کمیته امداد خراسان رضوی با اشاره به اینکه اکنون بیش از ۱۰ هزار یتیم و ۴۲ هزار فرزند محسنین تحت حمایت خدمات کمیته امداد بوده و تنها ۲۲ هزار نفر آنها دارای حامی هستند، افزود: طرح «اکرام ایـتام» از نیمه دوم سال ۷۸ با هدف حمایت از کودکان یتیم و تامین نیازمندی‌های آنان در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی، درمان و... شکل گرفت که تا بحال به روش مراجعه حضور و سنتی این طرح اجرا می‌شد و افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند یتیم و محسنین (فرزندان خانواده‌های نیازمند) در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آنان اقدام می کردند.

رئیس اداره اکرام ایتام کمیته امداد خراسان رضوی ادامه داد: حامیان می‌توانند با هماهنگی کمیته امداد از محل سکونت ایتام موردنظر بازدید کرده و درصورت تمایل نسبت به رفع دیگر مشکلات زندگی فرزندان نیز اقدام کنند.

شایسته ذکر است: نیکوکاران می‌توانند به منظور پاسخ به سوالات احتمالی شان با شماره تلفن ۳۲۲۸۱۷۳۲-0513 تماس حاصل فرمایند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: