کد خبر: 3856105
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱
گروه اجتماعی ــ مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی گفت: فعال‌سازی بخش فرهنگی و شرعی به عنوان نیاز کنونی جامعه، استفاده از ظرفیت جوانان برای بازسازی و امدادرسانی شبکه امدادرسانی در قالب کانون‌های طلاب از شاخصه‌های نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی است.

فعال‌سازی بخش فرهنگی و شرعی در نمایندگی‌های ولی‌فقیه جمعیت هلال احمربه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام و المسلمین اسدالله اسدی مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در هلال احمر خراسان رضوی، امروز 19 آبان ماه در حاشیه افتتاحیه دهمین گردهمایی نمایندگان ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر استان‌ها که در محل هتل ولایت مشهد برگزار شد، اظهار کرد: تحقق اهداف دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، اصول هفت‌گانه صلیب سرخ جهانی، اهداف چهارگانه هلال احمر جمهور اسلامی منبعث از ویژگی‌هایی است که درباره نبی اکرم(ص) در قرآن کریم آمده است.

وی ادامه داد: ما مسئولین دفاتر نمایندگی ولی‌فقیه باید تمام توان خود را برای به خدمت گرفتن این ویژگی‌ها به کار بگیریم. ما در نهادی هستیم که دارای سرمایه‌های بی‌بدیل و داشته‌های مردمی است.

اسدی عنوان کرد: فعال‌سازی بخش فرهنگی و شرعی به عنوان نیاز کنونی جامعه، استفاده از ظرفیت جوانان برای بازسازی و امدادرسانی شبکه امدادرسانی در قالب کانون‌های طلاب، تهیه و تدوین اسناد بالادستی حوزه نمایندگی، بازسازی بدنه فکری و فرهنگی دفاتر نمایندگی استان‌ها، استفاده از طلاب و روحانیون خوش‌فکر و حضور استراتژیک در همه عرصه‌های نیازمند و... از مهم‌ترین شاخصه‌های نمایندگی ولایت فقیه در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی است.

در ادامه همچنین حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی در جمع خبرنگاران در خصوص کمبود دارو در هلال احمر، اظهار کرد: در حال حاضر کمبود دارو در هلال احمر نداریم و تنها گاه به داروهای تک نسخه‌ای نیاز پیدا می‌کنیم که راه‌حل آن را توانستیم پیدا کرده و داروها را به جامعه برسانیم.

تحریم هلال احمر ایران از سوی دولت آمریکا جنایت بزرگی بود

وی ادامه داد: تحریم هلال احمر ایران از سوی دولت آمریکا جنایت بزرگی بود، در جریان زلزله، آمریکا جلوی کمک‌های مالی کشورهای دیگر را گرفت و پول‌ها را بلوکه کرد اما از راه‌های دیگر این کمک‌ها رسید. در حال حاضر داروهای مورد نیاز مردم در کشور تولید می‌شود و ما مشکل کمبود دارو نداریم.

نماینده ولی‌فقیه در هلال احمر جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: در جریان سیل اخیر مردم ایران 240 میلیاردتومان کمک کردند که با این کمک‌ها برای سیل‌زدگان یخچال، گاز و تلوزیون خریداری شده و در بین 10 هزارنفر از آن‌ها توزیع شد. باقی‌مانده این پول به بنیاد مسکن داده خواهد شد که خانه‌های قابل تعمیر را تعمیر کرده و خانه‌های خراب شده را از نو بسازد.

معزی با بیان اینکه برای زلزله‌زدگان آذربایجان اسکان اضطراری در چادر‌ها انجام شد، خاطرنشان کرد: کار هلال احمر همین است که ظرف 72 ساعت مردم حادثه دیده را اسکان اضطراری بدهد. 18 قلم کالا را در اختیار مردم قرار می‌دهد تا زندگی آن‌ها به صورت موقت تامین شود. تا یک ماه آینده اقلام مورد نیاز را به مردم آسیب‌دیده می‌رساند و آن‌ها را تامین می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: وقتی ما به مردم اطلاع بدهیم که هم‌وطنان‌تان به کمک نیازدارند، ایرانیان پر مهر و محبت در صورتی که به درستی به آن‌ها اطلاع‌رسانی شده باشد، مسئولیت را احساس کرده و پای کار می‌آیند.

معزی افزود: مسئولیت، مسئله تربیتی است که اگر انسان به طور صحیح تربیت شود، در بروز حوادث این مسئولیت‌پذیری خود را نشان می‌دهد.

وی در سخنان منصوب به خود را در خصوص« رئیس جمعیت هلال احمر ایران» تکذیب کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: