کد خبر: 3858205
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی هدف از برگزاری مسابقات در حوزه قرآن، عترت و نماز را ارتقای کیفی دارالقرآن‌ها برشمرد.

ارتقاء کیفی دارالقرآن‌ها از اهداف آموزش و پرورش خراسان رضوی استبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی، امروز 28 آبان ماه، در مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقات مدیحه‌سرایی و همخوانی دانش‌آموزان پسر سراسر کشور در تالار بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی، ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان برنامه گفت: میزبانی شما دانش‌آموزان قرآنی در سومین دوره مسابقات همخوانی و مدیحه‌سرایی قرآن‌آموزان دارالقرآن‌های آموزش و پرورش سراسر کشور افتخار ماست.

وی افزود: از مسئولان اجرایی این برنامه که به خراسان رضوی اعتماد کرده و میزبانی را به ما واگذار کردند نیز کمال تشکر و قدردانی را داریم و امیدواریم که اگر در جایی قصوراتی در ارائه خدمت و میزبانی داشتیم پذیرای عذرخواهی ما باشید.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی عنوان کرد: خوشبختانه از سوی اداره‌کل تبلیغات اسلامی، اداره‌کل اوقاف و امور خیریه و همچنین آستان قدس رضوی، تعاملات خوبی برای برگزاری این دوره از مسابقات دانش‌آموزی صورت گرفت که از جمله آن می‌توان به اجرای همخوانی و مدیحه‌سرایی دانش‌آموزان در حرم مطهر رضوی اشاره کرد، این ارزشمند است و خستگی را از تن همه مسئولان اجرایی خارج کرد.

خدابنده با اشاره به اولویت بحث قرآن، عترت و نماز در آموزش و پرورش عنوان کرد: امید است برگزاری این مسابقات باعث ارتقاء دارالقرآن‌های آموزش و پرورش سراسر کشور شود و در راستای کیفی‌سازی فعالیت‌های قرآنی گام‌های موثری برداشته شود.

وی اظهار کرد: برای برگزاری این دوره از مسابقات اساتید مطرحی چون استاد شاه‌میوه، استاد پناهی و... دعوت شدند که از اساتید سرآمد قرآن در عرصه بین‌المللی هستند. شما دانش‌آموزان قدردان این زحمات باشید و در استان‌های خود این فعالیت‌ها را گسترش دهید.

سومین دوره مسابقات مدیحه سرایی و همخوانی دانش‌آموزان پسر سراسر کشور با حضور 19 گروه پنج تا هفت نفره دانش‌آموز پسر منتخب سراسر کشور با معرفی گروه‌های برتر به کار خود پایان داد و این دوره از مسابقات در بخش دختران از 29 آبان آغاز و تا اول آذر ادامه دارد.

مراسم افتتاحیه بخش دختران چهارشنبه 29 آبان ماه ساعت 14 در بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی برگزار و پس از آن دانش‌آموزان به زیارت حرم مطهر رضوی مشرف خواهند شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: