کد خبر: 3858624
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
گروه فرهنگی ــ رئیس سابق سازمان تبلیغات خراسان رضوی گفت: جایگاه تربیتی آیت‌الله میرزا جواد آقا تهرانی تاثیر بسزایی بر جامعه داشته است.

تاثیر بسزای جایگاه تربیتی آیت‌الله میرزا جواد آقا تهرانی در جامعهبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد سید آبادی، رئیس سابق سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، امروز ۳۰ آبان ماه در نشست اخلاق و تربیت آیت‌الله میرزا جواد آقا تهرانی که به مناسبت سالگرد در گذشت وی که در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: در شخصیت میرزا جواد آقا تهرانی صرف‌نظر از جایگاه علمی ایشان که عالمی آگاه به معارف دینی بود، جایگاه تربیتی ایشان است که بسیار تاثیر گذاری بوده و این نیز جایگاه علمی ایشان را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: در واقع نفس ایشان، نفس بسیاری از افراد را ساخت، کمتر کسی را می‌توان در این حوزه معرفی کرد که تا این اندازه تاثیر تربیتی داشته باشد و انسان‌ها را تهذیب و تربیت کند که این ویژگی شخصیتی ایشان، نشات گرفته از شخصیت زهد و پارسایی ایشان است.

سیدآبادی عنوان کرد: در واقع زهد ایشان، به او بصیرت و حکمت داده بود و به همان میزانی که کلامش تاثیرگذار بود، زهد او نیز موثر بود. همچنین میرزا جوادآقا تهرانی شخصیتی ملموس داشت و در عین زهد، وارستگی و پاکیزگی که داشت، عرفانش نیز عرفان اهل بیتی بود و به مردم و جامعه خود نیز توجه ویژه‌ای داشتند.

رئیس سابق سازمان تبلیغات خراسان رضوی بیان کرد: او دغدغه ویژه‌ای نسبت به سیاست و اجتماع داشت و به طلبه‌های خود، مردم و نیازمندان نیز توجه داشتند و به نوعی به آن‌ها رسیدگی می‌کرد. همچنین او را می‌توان از شخصیت‌هایی بشمار آورد که در مجلس خبرگان رهبری نیز ورود پیدا کرده بود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین حضور پررنگی نیز در جبهه‌های جنگ داشت و با توجه به سن بالایی که داشت کمتر فردی را می‌توان یافت که در چنین سنی بتواند در جبهه‌های جنگ حضور داشته باشد.

سید آبادی با بیان اینکه نسبت به مسائل انقلاب نیز دغدغه‌مند بود، اضافه کرد: همواره علاقه و توجه ایشان به امام(ره) بسیار زیاد و عجیب بود، به گونه‌‌ای که از امام(ره) به عنوان حضرت امام مدظله یاد می‌کرد.

رئیس سابق سازمان تبلیغات خراسان رضوی تصریح کرد: از این رو احترام خاصی برای امام قائل بود و هنگامیکه تصویر و سخنرانی امام(ره) از تلویزیون پخش شد در جامعه، برخوردهای ضدتضاربی از سوی برخی از افراد صورت گرفت، اما میرزا جواد آقا تهرانی بر این باور بود که آنچه ایشان می‌گوید اسرار است و اسرار را باید به اهلش گفت و عامه مردم عامه مردم اهلش نیستند‌.

وی خاطرنشان کرد: در واقع همه این‌ها از شخصیت معنویت و اخلاقی ایشان نشئت می‌گیرد و به گونه‌ای رفتار می‌کرد که وجودشان در حوزه‌های اجتماعی و علمی بسیار تاثیرگذار بوده است.

سید آبادی عنوان کرد: ایشان علیرغم اینکه دوست نداشت کسی در مورد شخصیت او سخن بگوید اما امروز به مناسبت سالروز رحلت ایشان و برای ادای احترام وظیفه خود دانستیم که این نشست را برگزار کرده و در خصوص ویژگی‌های شخصیتی ایشان سخن بگوییم تا زهد و وارستگی ایشان مورد استفاده حوزه و... قرار گیرد و این امور را به نسل امروز منتقل کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: