کد خبر: 3861839
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
گروه اجتماعی ــ رئیس کمیته برنامه‌ریزی علم و فناوری آستان قدس رضوی گفت: برای پیشرفت و توسعه علم نیازمند شبکه‌سازی قوی در کشور هستیم.

توسعه علم نیازمند شبکه سازی استبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، رضا روستا‌آزاد، رئیس کمیته برنامه‌ریزی علم و فناوری آستان قدس رضوی امروز 13 آذرماه در همایش «رویکرد علمی و نوآورانه آستان قدس رضوی در نمایشگاه ایده‌های منتخب در حوزه زیارت، سوغات و اماکن متبرکه» در تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، بیان کرد: همه ما در ایران زندگی می کنیم و می‌دانیم چه خبر است. بخشی که در ایران به چشم می‌آید این است که بیشتر مدیران می‌خواهند شب را به روز و روز را به شب برسانند و از آن دسته که بخواهند فکر داشته باشند و انرژی صرف کنند و دستاوردی داشته باشند، نیستند.

وی عنوان کرد: کم هستند مدیرانی که فکر، انرژی و اراده دارند و می‌خواهند برای این کشور و مردم کاری انجام دهند. این را همه ما می‌دانیم از ادارات کوچک گرفته تا دولت و مجلس این کم کاری متاسفانه از سوی بیشتر مدیران دیده می‌شود.

رئیس کمیته برنامه‌ریزی علم و فناوری آستان قدس رضوید ادامه داد: به این افراد نمی‌توان گفت مدیر، بلکه به سختی نیز به این افراد رئیس هم می‌گویند و متاسفانه چهره عمده کشور ما این چنین مدیرانی دارد که منتظر هستند پولی بگیرند و در این خصوص که این حرف‌ها را بگویم، تعارفی ندارم.

روستاآزاد اضافه کرد: امروز بسیاری از کشورها از علم در موضع قدرت هستند و از این رو با پشتوانه علم بر ابرقدرت‎ها تشر می‌زنند. این نشانه پیشرفت علم و اقتصاد است.

وی در ادامه اظهار کرد: امروز نذورات و وقف‌ها نمی‌تواند هزینه کار فرهنگی و... را در آستان قدس رضوی تامین کند، با وجود علم و فناوری می‌توان جوابگوی این هزینه‌ها بود

رئیس کمیته برنامه‌ریزی علم و فناوری آستان قدس رضوی عنوان کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب به جوانان و علم تاکید فراوان شده است، اما ما با اینکه مسلمان هستیم به این جمله «العلم سلطان» ایمان نداریم و تنها در خصوص آن حرف می‌زنیم، اما این کافی نیستف بلکه باید به این عمل کنیم.

روستاآزاد افزود: شبکه‌سازی یکی از موارد مهم در زمینه پیشرفت علم است، به این معنا که به تنهایی نمی‌توان کاری از پیش برد، در ایران و راستای این امر جهاددانشگاهی، بسیج اساتید و آستان قدس رضوی تجربیاتی از شبکه‌سازی داشته‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: