کد خبر: 3886250
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سبزوار با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی و اطاعت از دستورات و قوانین وضع شده توسط کمیته‌ پیشگیری از کرونا در کشور گفت: حرکت و رفتار ناپسند برخی در بی حرمتی به حرم حضرت معصومه(س) در قم و همچنین در مشهد از ناحیه ما محکوم است و به هیچ وجه این رفتارها از نظر اسلام مورد قبول نیست.

محکومیت رفتار توهین‎آمیز برخی در قم و مشهد برای ورود به حرم‌های مطهرحجت‌الاسلام سیدجواد سجادی‌نژاد، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سبزوار در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، با بیان اینکه اسلام دین عقلانیت است و همه باید از دستورات پزشکی برای حفظ سلامتی خودمان پیروی کنیم، اظهار کرد: حرکت و رفتار ناپسند برخی در بی‌حرمتی به حرم حضرت معصومه(س) در قم و همچنین حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد از ناحیه ما محکوم است و به هیچ وجه این رفتارها از نظر اسلام مورد قبول نیست.

وی با اشاره به اینکه شکستن درب حرم مطهر حضرت معصومه(س) توهین به ساحت مقدس آن بانوی مکرمه، همچنین بی‌حرمتی در مشهد توهین به امام رضا(ع) است، افزود: انسان باید در زمان بیماری شرایط را رعایت کند و برای پیشگیری از شیوع بیماری به قوانین موجود احترام بگذارد و پیروی کند.

سوء استفاده از دین اسلام ممنوع

سجادی‌نژاد عنوان کرد: این بی‌حرمتی و توهین‌ها عمدا و یا حتی غیرعمدی و سهوی باشد از نظر هیچ عقل سلیمی پذیرفتنی نیست، اطلاع‌رسانی درباره بیماری کرونا به اندازه کافی از رسانه‌های مختلف انجام شده و عدم اطلاع و آگاهی درباره بیماری پذیرفتنی نیست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سبزوار خاطرنشان کرد: برخی با سوار شدن بر روی احساسات و باورهای مذهبی مردمی سعی در سوء‎استفاده و ایجاد وهن در دین و مذهب و بدبین کردن مردم به دین مبین اسلام دارند.

وی با سفارش بر رعایت دستورات بهداشتی، پیروی از دستورات دین مبین اسلام و دستورات پزشکی صادر شده از طرف مسئولان کشور بیان کرد: برای حفظ جان مسلمانان و دیگران رعایت دستورات کمیته‌های بهداشتی بر همه واجب است و توصیه می‎کنیم مومنین در خانه بمانند و با قرار دادن عقلانیت در سرلوحه کاهایشان و برخی از تعصبات جاهلانه پرهیز کنند.

اسلام عیبی ندارد

در همین رابطه حجت‌الاسلام سید قاسم دهقانی، امام جمعه شهرستان خوشاب نیز در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی اظهار کرد: یکی از نگاه‌های زیبای اسلام به جوامع بشری و افراد حاضر در جامعه حفظ سلامتی آنها و صدور دستورات مربوطه است.

وی ادامه داد: احادیث متعددی در این زمینه از ائمه اطهار(ع) درخصوص حفظ سلامتی روایت شده است، مانند حدیث امام رضا(ع) که فرمودند: «سَلوا ربَّكُمُ العافِیَةَ فی‌الدُّنیا وَ الآخِرَة؛ شما سلامتی خود را در دنیا و آخرت (هر دو) از خدای خود مسألت نمایید.» اسلام هیچ عیب و ایرادی ندارد و اگر اشکالی وجود دارد در مسلمانی ما و متاسفانه بعضا در نوع عمل ما به اسلام است.

دهقانی اضافه کرد: برای جلوگیری از شیوع و گسترش کرونا مسئولان نظام تدابیری اندیشیدند که باید به آن احترام گذاشت و از دستورات پزشکی متخصصان مربوطه اطاعت کرد و بستن درهای حرم مطهر در مشهد، قم، بقاع متبرکه شهرهای مختلف و شیراز بر همین اساس برای حفظ سلامتی مومنین بوده است که باید بر این تصمیم احترام گذاشت.

امام جمعه خوشاب با اشاره به طرح «یا باب‌الحوائج» و قرائت دعای توسل در شامگاه 5شنبه آخرین شب سال 98 در منازل تصریح کرد: مسئولان مربوطه برای مبارزه با شیوع بیماری کرونا تصمیمات مختلفی گرفته‌اند که هدف اصلی برای حفظ سلامتی مردم و جلوگیری از انتشار آن بوده و تعطیلی نماز جمعه ها و اقامه نماز جماعت در مساجد نیز بر همین اساس است.

وی با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی افزود: توصیه می‌کنم از حرکات و رفتارهای ناپسند که باعث وهن در دین اسلام، توهین به ائمه اطهار(ع) و اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) و باعث سوء استفاده دشمنان اسلام می‌گردد پرهیز شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: