کد خبر: 3889616
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: حدود ۱۲ میلیارد تومان کمک مالی با کمک بخش خصوصی، ستاد پشتیبانی و نهادهای دیگر برای مقابله با کرونا جمع‌آوری شد.

جمع‌آوری 12 میلیارد تومان کمک مالی برای مقابله با کرونابه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، علی رسولیان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، در خصوص تشکیل ستاد مقابله با کرونا در این استان، اظهار کرد: ستاد مقابله با کرونا که در استان ایجاد شده‌ است، کمیته‌ای به نام «کمیته تأمین، توزیع و نظارت» دارد. این کمیته به مسئولان حوزه اقتصادی استانداری واگذار شده و کاری که در این کمیته انجام ‌می‌شود، همکاری و همراهی با بخش خصوصی‌ است تا از اعتبارات بخش خصوصی برای حل این مشکل استفاده شود. در این راستا شهرداری و اتاق بازرگانی با ایجاد کمپین‌ها برای مقابله با کرونا به کمک دولت پیوستند.

وی افزود: در مجموع حدود ۱۲ میلیارد تومان کمک مالی با کمک بخش خصوصی، ستاد پشتیبانی و نهادهای دیگر برای مقابله با کرونا جمع‌آوری شد و فکر نمی‌کنم در هیچ استان دیگری، نقش بخش خصوصی در مقابله با کرونا این‌چنین تأثیرگذار بوده باشد.

وی ضمن تقدیر و تشکر فراوان از کادر درمانی که بی هیچ منت و دریغی در این روزهای سخت کار می‌کنند، با ارائه آماری در ارتباط با تولید مواد بهداشتی در استان، بیان کرد: آن‌چه که در استان خراسان، مانند سایر نقاط کشور از هرچیزی مهم‌تر بود، نیاز به تولید مواد ضدعفونی‌کننده بود که نیازی غیرقابل پیش‌بینی از قبل از شیوع ویروس بود، در استان خراسان 10 واحد در گذشته تولید مواد ضدعفونی می‌کردند که این تعداد تا ۲۶ واحد افزایش یافت. کمیته‌ای در این زمینه تشکیل داده‌ شد و بخش خصوصی که در زمینه تجهیزات پزشکی کار می‌کردند، شناسایی شدند و آن‌ها را مسئول خرید و انبارها قرار دادیم و میزان تولید الکل صنعتی در استان را افزایش دادیم. ما از ابتدای اسفند حدود هزار و ۱۰۰ لیتر الکل یا تولید و یا وارد استان کردیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در گذشته در استان یک واحد تولید ماسک داشتیم که حدود ۲۰ الی ۳۰ هزار ماسک تولید می‌کرد. در حال حاضر میزان تولید ماسک سه لایه پزشکی در استان از مرز ۲۰۰ هزار عدد عبور کرده است و یک واحد تولید ماسک N95 نیز با کمک شهرداری ایجاد شد و حدود ۱۵ هزار ماسک توسط این واحد تولید می‌شود و می‌توان گفت که تقریباً نیاز استان تأمین می‌شود.

رسولیان اضافه کرد: در مجموع حدود ۱۲ میلیارد تومان کمک مالی که با کمک بخش خصوصی، ستاد پشتیبانی و نهادهای دیگر جمع‌آوری شده‌ است را اهدا کردیم که فکر نمی‌کنم در هیچ استان دیگری نقش بخش خصوصی این‌چنین تأثیرگذار بوده باشد و کمک‌های این‌چنینی در مقابله با این ویروس کرده‌ باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی درخصوص کمپین‌ها و بسته‌های حمایتی در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، اظهار کرد: بسته حمایت از تولید درخصوص نقش نهادهای گوناگون مانند بانک‌ها، اداره مالیات، تأمین اجتماعی و ... پیش از آن‌که در سطح کشور راه‌اندازی شود در استان خراسان انجام شد. هم‌چنین۴۶ هزار بسته معیشتی توسط کمیته امداد در حاشیه شهر توزیع شده‌ است، این پویش هم‌چنان ادامه دارد و مسئولیت جمع‌آوری کمک و توزیع بسته‌های معیشتی، برعهده کمیته امداد قرار گرفته است. تلاش می‌کنیم تا توزیع بسته‌ها در سطح استان، هرچه بیش‌تر عدالت‌محور شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: