کد خبر: 3889622
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی گفت: ضرورت دارد جوانان به‌عنوان قشر فعال، روشنفکر و پر انرژی جامعه به‌طور هوشمندانه نگاه و رویکرد ارزشی و مطلوب نسبت به ارتقای جایگاه فردی و اجتماعی خود و همچنین رویدادها و مسائل جامعه امروزی داشته باشند.

جوان و رسانه؛ بایسته‌ها و الزاماتبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل صداوسیمای استان، محسن نصرپور، مدیرکل صداوسیمای استان، اظهار کرد: هفته جوان، هفته‌‌ای است که به پاسداشت این قشر عظیم از جامعه نامگذاری شده است؛ چرا که جوانان در هر کشوری قلب تپنده آن کشور را تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد که اصحاب رسانه به ویژه صداوسیما، در خصوص جوانان وظایفی را بر عهده دارند، بیان کرد: شناسایی و معرفی نخبگان جوان در بخش‌های علمی، ورزشی، فرهنگی، پزشکی و اقتصادی و ارائه الگو به دیگر نوجوانان و جوانان از این نخبگان، حمایت رسانه‌ای از پویش‌های جوانان و فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی آنان؛ همچون حمایت از محیط زیست، کاهش آسیب‌های اجتماعی و به ویژه انعکاس فعالیت‌های ارزشمند جهادی جوانان و همچنین تعامل و هم‌افزایی با سمن‌های فعال حوزه‌های مذکور از جمله این وظایف به‌شمار می‎رود.

نصرپور تصریح کرد: همچنین علاوه بر این دو امر نیز اشاعه فرهنگ و روحیه ایثار و مقاومت در جوانان، انتشار روحیه نشاط و شادی میان جوانان به ویژه نشاط مومنانه، ایجاد پل ارتباطی بین جوانان و مسئولان و بیان بررسی و پیگیری مشکلات و انتظارات آنان، ارتقای سطح سواد رسانه‌ای و تقویت روحیه تحلیلی و انتقادی نسبت به محصولات رسانه‌ای، فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای، از دیگر این بایسته‌ها هستند.

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی اظهار کرد: پایبندی به قوانین و هنجارهای جامعه دینی و فرهنگی ایران مانند پوشش و حجاب، احترام به والدین، بزرگان، اساتید و معلمان، شیوه‌های مناسب همسر گزینی و در مجموع اشاعه سبک زندگی اسلامی و ایرانی باید تبیین شود و همچنین باید جوانان را به تلاش و تحرک بیشتر در زمینه‌های علم‌آموزی، مهارت‌اندوزی، فعالیت‌های ورزشی و جسمانی، توانمندی‌های روحی، کنترل‌های هیجانی و ... تحریک کرد.

وی بیان کرد: با جذب حداکثری جوانان و گسترش چتر نظام مقدس جمهوری اسلامی بر سر تمامی جوانان ایران ـ به‌گونه‌ای که رهبر معظم انقلاب نیز کل جوانان را مخاطب بیانیه گام دوم خود قرار داده و تفکیک خاصی بین جوانان انقلابی با بقیه قائل نشده‌اند ـ، تقویت روحیه خود‌باوری و اعتماد به نفس و القای تفکر «ما می‌توانیم» در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، علمی، هنری و ورزشی موفق می‌شویم.

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی همچنین تقویت و تثبیت هویت اسلامی و ایرانی در جوانان، حمایت از جوانان مومن و انقلابی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های هنری و رسانه‌ای جبهه فرهنگی انقلاب در صداوسیما و در نهایت گسترش روحیه مطالبه‌گری در جوانان معطوف به ارزش‌های اسلام، انقلاب و منویات ولی‌فقیه از نهادها، ادارات و دستگاه‌های اجرایی، تقنینی و قضایی را از جمله این الزامات و بایسته‌های جوانان دانست.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: