کد خبر: 3922449
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
از سوی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی صورت گرفت؛
توافق‌نامه‌ای بین ستاد اقامه نماز و بهزیستی خراسان رضوی در راستای ترویج فرهنگ نماز منعقد شد.

انعقاد توافق‌نامه با بهزیستی در راستای ترویج فرهنگ نمازبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، به نقل از روابط‌عمومی ستاد اقامه نماز استان، حجت‌الاسلام امرالله سبحانی‌نیا، رئیس ستاد اقامه نماز استان، در جلسه شورای اقامه نماز اداره‌کل بهزیستی خراسان رضوی به ارائه پیشنهاداتی در راستای ترویج فرهنگ نماز پرداخت.

در این جلسه پس از سیر روند نظرات کارشناسی با توجه به پیشنهادات ارائه شده از سوی ستاد اقامه نماز، تفاهم‌نامه بومی استانی بین رئیس ستاد اقامه نماز و مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی منعقد شد.

در بخشی از این نشست، حمیدرضا پوریوسف، مدیرکل بهزیستی استان، نسبت به تولید محتواهای آموزشی و فرهنگی در حوزه نماز و معنویت برای سال ۹۹ و همچنین بر تقدیر از واحدهای تابعه موفق و تذکر به واحدهای ضعیف نسبت به گزارش فعالیت‎ها در سال ۹۸ تأکید کرد.

همچنین پس از ارائه گزارش دبیر اقامه نماز اداره‌کل بهزیستی خراسان رضوی، برنامه‌هایی از سوی رئیس ستاد اقامه نماز استان و در راستای ترویج و توسعه فرهنگ نماز پیشنهاد شد که به شرح ذیل است:

1- از ظرفیت سامانه مشاوره در پاسخگویی به سؤالات اجتماعی و رفتاری در پاسخگویی به تکالیف دینی نیز به بهترین شکل استفاده شود.
2- یک بسته آموزشی با شرایط فعلی (کرونا) با همکاری ستاد اقامه نماز جهت استفاده مربیان مهدکودک‌ها تولید و در طول سال اجرا شود.
3- از تولید محتوای کتاب گویا با موضوع نماز در صورت امکان ویژه نابینایان استفاده و تولیدمحتوا با محوریت نمازی ویژه ناشنوایان با محوریت نماز و زیارت و دیگر گروه‌های خاص با همکاری ستاد اقامه نماز استان ادامه پیدا کند.
4-اجرای زنده اذان حلقومی باتوجه به شرایط ایجاد شده از کرونا نیز در تمامی مراکز با مشارکت علاقه‌مندان و همکاران سطح استان اجرا و این موضوع نیز احیا شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: