کد خبر: 3922630
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
یک قاری قرآن در پی توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) گفت: لابی‌های صهیونیستی پشت این قضایا هستند که می‌خواهند در پوشش آزادی بیان و دموکراسی، تقدس‌زدایی کنند.

نور خدا با فوت دشمنان خاموش نمی‌شودمختار دهقان، قاری ممتاز کشور در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، در خصوص توهین به ساحت مقدس نبی‌مکرم اسلام(ص) از سوی مجله شارلی ابدو اظهار کرد: قرآن تعبیر زیبایی در این خصوص دارد. خداوند در آیه هشت سوره صف می‌فرماید: «يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ؛ مى‌خواهند نور خدا را با فوت دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا اگرچه كافران را ناخوش افتد، نور خود را كامل خواهد گردانيد».

وی با بیان اینکه قانون الهی بر این امر استوار است، ابراز کرد: به تعبیر قرآن کریم نور خدا با فوت دشمنان خاموش نخواهد شد، اما در خصوص اینکه توهین به مقدسات بارها و بارها از سوی جوامع غربی تکرار شده، از دو حالت خارج نیست، این اقدامات یا از روی جهل است و یا از روی عناد که اگر از روی جهل باشد سیاست مشخص است و در واقع از کوتاهی ما مسلمانان بوده که این امر اتفاق افتاده؛ چرا که نتوانسته‌ایم پیامبر رحمت را آنچنان که شایسته و بایسته است به جهانیان بشناسانیم.

این قاری ممتاز کشوری با اشاره به آیه 107 سوره انبیا «وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِلْعَالَمِينَ؛ و ای رسول ما تو را نفرستادیم، مگر آنکه رحمت برای اهل عالم باشی»، اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم پیامبر اکرم(ص) را با تعبیر رحمت‌للعالمین معرفی فرموده است؛ لذا اگر این اقدام جاهلانه بوده کوتاهی ما را می‌رساند، البته آنچه واضح است این خواهد بود که این بحث فراتر از جهل بوده؛ چرا که سلسله‌وار تکرار شدن این توهین‌ها نشان از عناد و دشمنی است.

دهقان ادامه داد: لابی‌های صهیونیستی پشت این قضایا هستند که می‌خواهند در پوشش آزادی‌بیان و دموکراسی تقدس‌زدایی کنند و چهره مقدس پیامبر اسلام(ص) را زیر سؤال ببرند. این شمه‌ای از تعریف آزادی بیان در غرب است در حالیکه آزادی بیان در تفکر اسلامی آزادی‌ای محسوب می‌شود که به امنیت و آزادی دیگران لطمه وارد نکند. آزادی بیانی که روح بیش از یک میلیارد مسلمان را در پی توهین به مقدسات جریحه‌دار کند، آزادی بیان نیست.

وی تصریح کرد: این برداشت از آزادی‌بیان نشان می‌دهد، جامعه غرب هنوز در تعاریف اولیه برخی از موارد مانند آزادی بیان و حقوق بشر مشکل دارد. وظیفه مسلمانان در برابر این توهین‌ها که چندین بار نیز از سوی دشمنان اسلام که در واقع نمادی از تفکر صهیونیستی هستند، تکرار شده این است که خشم و انزجار خود را با امضای طومار، تجمع و بیان اعتراض نشان دهند تا همگان متوجه شوند این چنین اقدامات وقیحانه‌ای از سوی مسلمانان بی‌پاسخ نمی‌ماند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: