کد خبر: 3922760
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
جانشین فرماندهی سپاه امام رضا(ع) گفت: از الزامات رسیدن به قدرت و ماندگاری عزت و اقتدار کشور، اطاعت از رهبری است.

اطاعت از رهبری؛ الزام پیشرفت و عزت کشور

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، سردار احمد شفایی، جانشین فرماندهی سپاه امام رضا(ع)، در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه خوشاب که شامگاه 23 شهریورماه در سالن سپاه خوشاب سلطان‌آباد، مرکز شهرستان خوشاب برگزار شد، با بیان اینکه در تمام دنیا همکاری و اطاعت محض از رهبری الزام پیشرفت کشور است، اظهار کرد: نظام سلطه به‌دنبال قرار دادن کشور در مسیری است که منفعت خودش را دریافت کند.

وی با تأکید بر اینکه شک نکنید اگر در کشور مردم مشکل اقتصادی و معیشتی دارند، چرایی این موضوع را باید از خودمان سؤال کنیم که به وظیفه‌مان به‌درستی عمل نکرده‌ایم، بیان کرد: در اطاعت از رهبری و عمل به بیاناتشان کوتاهی کرده‌ایم. چرا در یک کشور ثروتمند باید ناچار باشیم بسته معیشتی جمع‌آوری و توزیع کنیم، به خوبی روشن است که بسیاری از افراد و مسئولان به وظیفه خودشان به‌درستی عمل نکرده‌اند.

تشخیص اولویت‌ها و هدایت صحیح منابع موجود

شفایی با تأکید بر اینکه تجربه 40 ساله انقلاب به خوبی نشان داده است، هر کجا به درستی عمل کرده‌ایم، کشور پیشرفت کرده است و با اعتماد به جوانان در صنعت هوا، فضا و نانو و به روز‌ترین علوم جهانی به اعتراف سازمان‌های بین‌المللی پیشرفت کرده‌ایم، افزود: همه برای حل مشکلات کشور در هر جایگاهی که هستند، باید به مسئولیت و وظیفه خودشان به‌درستی عمل کنند و همه باید تلاش کنند، آنچه تاکنون انجام شده، کافی نیست.

وی تصریح کرد: باید اولویت‌ها را به‌درستی تشخیص دهیم، راهکار دیگر موفقیت در کشور صبر، استقامت و استفاده و هدایت درست منابع موجود است تا از گردنه‌های سخت امروزی عبور کنیم.

مردم به وظیفه خودشان عمل کردند، نوبت مسئولان است‌

در حاشیه این مراسم، سردار شفاهی در گفت‌وگو با ایکنا، با محکومیت اقدام نشریه فرانسوی در توهین به پیامبر اعظم(ص) و مسلمانان جهان اظهار کرد: کار دشمن، دشمنی و واقعیت موضوع این است که دشمن به‌دنبال تست مسلمانان است، آن‌ها احساس می‌کنند با اتفاقاتی که در گذشته رخ داده، این توهین‌ها حساسیت مسلمان‌ها را به اعتقاداتشان کم کرده است.

وی با اشاره به اینکه مردم با حضور در میدان ثابت کرده‌اند که پای اعتقاداتشان،  ارزش‌هایشان و احترام گذاشتن به ائمه اطهار(ع) و پیامبر اعظم(ع) تا پای جان ایستاده‌اند، بیان کرد: دنیا، یکپارچه این اقدام نشریه فرانسوی را محکوم کرد تا برای افراد توهین‌کننده و تمامی ایادی استکباری حامی آن‌ها، درس عبرتی شود.

شفایی با تأکید بر اینکه مسلمانان کشورهای جهان به وظیفه خودشان عمل کردند و در حال حاضر این نوبت مسئولان است که اقدام عملی کنند، گفت: باید متولیان و مسئولان امر به وظیفه خودشان به‌درستی عمل کنند.

در پایان این مراسم از خدمات سه ساله سرهنگ محمود حامد در مسئولیت سپاه ناحیه مقاومت بسیج خوشاب تقدیر و سرگرد مصطفی ذوالفقاری به‌عنوان مسئول جدید سپاه ناحیه خوشاب منصوب شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: