کد خبر: 3936700
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی با بیان اینکه طرح «بسیج سنگر سلامت» به‌صورت محله‌محور و مبتنی بر ظرفیت مساجد اجرا می‌شود، اظهار کرد: تاکنون ۱۸۰۰ مسجد خراسان رضوی زیر پوشش این برنامه قرار گرفتند.

حضور ۱۸۰۰ مسجد خراسان رضوی در طرح «بسیج سنگر سلامت»به گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از وب‌دا، محسن ذاکریان، مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی، با بیان اینکه طرح بسیج سنگر سلامت از نیمه آبان‌ماه در سطح خراسان رضوی، با همکاری تمامی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی، مجموعه مساجد، امامان جماعت و امامان جمعه، بسیج محلات و بسیج جامعه پزشکی آغاز شده است، اظهار کرد: در این طرح تلاش می‌شود که بیماران در مراکز شهری شناسایی و نسبت به انجام فرایندهای تخصصی درمانی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی تعریف شده است روند درمان پیگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین رکن اجرای این برنامه، تسهیل شرایط برای در خانه ماندن بیمار است، اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده هر فرد بیمار در هفته نخست می‌تواند عامل ابتلاء روزانه هفت نفر دیگر شود، بنابراین با ماندن در خانه گام مهمی در کنترل این بیماری برداشته می‌شود.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی، تصریح کرد: با همکاری جوانان مسجدی تلاش می‌شود تا ضمن انجام امورات شخصی بیماران همچون خرید مایحتاج مورد نیاز، مشکلات معیشتی بیماران نیز با کمک خیران و سازمان‌های حمایت‌گر رفع شود.

ذاکریان، آموزش بیماران را از دیگر برنامه‌های این طرح عنوان کرد و گفت: همچنین ۱۵۰ پزشک معین نیز در مساجد استان خراسان رضوی مستقر می‌شوند تا پاسخگوی سوالات بیماران از طریق رابطین سلامت باشند.

وی ارائه خدمات پرستاری با همکاری مراکز مراقبت در منزل را از دیگر برنامه‌های این طرح برشمرد و افزود: در این طرح با رویکرد امر به معروف تلاش می‌شود شهروندان را نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچون اجتناب از تجمع‌های محلی، فاصله‌گذاری اجتماعی، رعایت بهداشت و خود مراقبتی و سایر مواردی که می‌تواند در مسیر زنجیره انتقال ویروس موثر باشد، ترغیب کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: