کد خبر: 3956131
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۶
مسئول طرح و برنامه اداره‌کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از آغاز عملیات فرهنگی و اجتماعی نهضت انتظار در خراسان رضوی خبر داد.

آغاز عملیات فرهنگی و اجتماعی نهضت انتظار با بهره‌گیری از تشکل‌های مردمیحجت‌الاسلام مصطفی جهانشاهی، مسئول طرح و برنامه اداره‌کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی اظهار کرد: در راستای ماموریت‌های فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل تبلیغات اسلامی و با توجه به ارتباطی که با بدنه مردمی از جمله هیئات مذهبی، کانون‌های فرهنگی، گروه‌های جهادی و سایر تشکل‌ها و نهادهای مردمی داریم، وظیفه خود را در این دیدیم که در آستانه چندین مناسبت پیش رو یک عملیات فرهنگی را طراحی کنیم.

وی با اشاره به ایجاد بستر مناسب در راستای هم‌افزایی دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی افزود: این عملیات فرهنگی از سالروز ولادت امیرالمومنین(ع) آغاز و تا ولادت امام زمان(عج) در ایام مبعث حضرت رسول(ص)، عید نوروز و نیمه شعبان، برنامه‌های خاصی را اجرا خواهد کرد.

جهانشاهی ابراز کرد: برای ایجاد هماهنگی در تشکل‌های مردمی با توجه به محدودیت‌های کرونایی و از طرفی بر اساس نیازمندی‌های فرهنگی و اجتماعی جامعه اجرای عملیات فرهنگی و اجتماعی «نهضت انتظار» که نهضت آن به پیروزی انقلاب اسلامی و انتظار آن به ظهور منجی عالم بشریت امام زمان(عج) اشاره دارد، در دستور کار قرار گرفته است.

مسئول طرح و برنامه اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی عنوان کرد: هماهنگی لازم از سوی نهادها و دستگاه‌های فرهنگی سطح استان برای تقویت جریان فرهنگی، تبلیغی و خدمت‌رسانی با مشارکت آستان قدس رضوی، معاونت فرهنگی سپاه امام رضا(ع)، بسیج سازندگی، ستاد سیاستگذاری ائمه جمعه، بسیج دانشجویی و... تشکیل شده و این ستاد نیز در سایر شهرستان‌های استان نیز در حال تشکیل شدن است.

وی اضافه کرد: کلیه دستگاه‌های فرهنگی در خراسان رضوی، عزم خود را جزم کرده تا در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی خدمت‌رسانی کنند که در این خصوص نیز رایزنی‌های متعددی با تشکل‌های مردمی صورت گرفته است.

جهانشاهی عنوان کرد: در آستانه فرارسیدن سال جدید تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان از شیوع کرونا از دیگر برنامه‌های ما در این اقدام فرهنگی و اجتماعی است که با همکاری مردم و کمک خیرین انجام خواهد شد.

مسئول طرح و برنامه اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: اعزام مبلغ واعزام گروه‌های جهادی به روستاها و مناطق محروم استان در راستای اجرای عملیات فرهنگی و خدمت‌رسانی و همچنین ایجاد ایستگاه‌های فرهنگی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از دیگر برنامه‌ها در مناسبات پیش‌رو است.

وی تصریح کرد: در حوزه گروه‌های تبلیغی 60 گروه فعال و در حوزه خدمت‌رسانی بیش از 300 گروه جهادی فعال در خراسان رضوی داریم، ضمن اینکه از ظرفیت فوق‎العاده 5000 هیئت مذهبی در استان نیز در این راستا استفاده خواهیم کرد.

جهانشاهی ادامه داد: با همکاری تشکل‌های مردمی و با مشارکت 200 کانون فرهنگی فعال در استان بنا داریم فعالیت هماهنگی را در زمینه فرهنگی و اجتماعی در استان رقم بزنیم، همچنین استفاده از ظرفیت روضه‌های خانگی نیز در این راستا هدف‌گذاری شده است.

مسئول طرح و برنامه اداره‌کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی هدف از این اجرای این عملیات فرهنگی و اجتماعی را ایجاد تحرک هدفمند در تشکل‌های مردمی برشمرد و عنوان کرد: با توجه به اینکه در جریان کرونا نیز انفعال در انجام‌‌های فرهنگی صورت گرفته است با این اقدام تلاش داریم یک حرکت فرهنگی ایمن و نوین را با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی رقم بزنیم که مجری اصلی این طرح مردم و تشکل‌های مردمی هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: