کد خبر: 3965678
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: ساماندهی گلزار شهدای استان خراسان رضوی آن‌گونه که مورد نظر است به نتیجه مطلوب خود نرسیده و به همین دلیل ساماندهی گلزار شهدا در شهرها و روستاهای این استان در اولویت فعالیت‌های عمرانی قرار دارد.

ساماندهی گلزار شهدا در اولویت فعالیت‌های عمرانی خراسان رضوی استبه گزارش ایکنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سیدکمال‌الدین میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، اظهار کرد: تفاوت این کمیته با سایر کمیته‌های استانی این است که باید هر چه در اختیار داریم مورد استفاده قرار گیرد تا بتوانیم دِین خود را به شهدا، ایثارگران و خانواده آنها انجام دهیم.

وی ادامه داد: برای این منظور باید از تمام ظرفیت‌های موجود در استان استفاده شود. همچنین برخی از دستگاه‌ها که امکان استفاده از ظرفیت‌های ملی را نیز دارند باید در این موضوع تمام تلاش خود را به کار برند تا در کمترین زمان ممکن گلزارهای باقیمانده ساماندهی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با اشاره به ردیف‌های بودجه‌ای مورد استفاده از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی خواست تا ساماندهی گلزارهای شهدا که هنوز در وضعیت نامناسب قرار دارند را در اولویت تخصیص‌های بودجه‌ای خود قرار دهد تا سهم استان در ردیف‌های ملی نیز استیفا شود.

میرجعفریان ضمن درخواست از مدیران استانی در راستای پیگیری میدانی موضوعات محوله اضافه کرد: پایش میدانی باعث شناسایی موانع و مشکلات می‌شود تا در کمترین زمان ممکن، فعالیت‌ها به نتایج مورد نظر برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با اشاره به شعار منتخب سال افزود: با شناسایی موانع باید در رویکردی انقلابی و جهادی ساماندهی گلزار شهدا و یادمان شهدای گمنام توسط دستگاه‌های متولی در کمترین زمان ممکن به نتیجه برسد.

وی بیان کرد: باید نقشه راهی ایجاد شود تا با برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت و بلندمدت بتوانیم این کار بر زمین مانده را پایانی خوش دهیم.

میرجعفریان افزود: در روستاهایی که امکان بهسازی مزار شهدا وجود ندارد باید علل آن مشخص  تا در نشست‌های آینده راه‌های برطرف کردن موانع بررسی شود.

در ادامه حجت الاسلام حسین معصومی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: بعد از گذشت بیش از ۴۰  سال از انقلاب اسلامی، کمتر از ۴۵ درصد گلزارهای شهدا در استان خراسان رضوی ساماندهی شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی بیان کرد: تاکنون ۱۰۵ بنای یادبود شهدای گمنام در این استان ایجاد شده که از این تعداد ۶۰ مکان آن به بهره‌برداری رسیده، همچنین ۲۵ مکان نیز در مرحله ساخت قرار دارد و ۲۰ مکان دیگر نیز مشخص شده ولی ساخت آن هنوز آغاز نشده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: