کد خبر: 3970938
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی و دبیرشورای زکات استان گفت: مجوز برای ۴۱۵۴ پایگاه شهری و روستایی برای جمع آوری فطریه و کفارات همزمان با عید فطر در سطح استان صادر شده است.

صدور مجوز 4154 پایگاه جمع‌آوری فطریه و کفارات در خراسان رضویبه گزارش ایکنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد خراسان رضوی، حبیب‌الله آسوده، مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی، با اعلام اینکه پایگاه‌های این نهاد در فضای روباز و در مجاورت اماکن برگزاری نماز عید فطر برپا می‌شود، اظهار کرد: مجوز برای 4154 پایگاه شهری و روستایی برای جمع آوری فطریه و کفارات همزمان با عید فطر در سطح استان صادر شده است، هر نوع پایگاه جمع‌آوری زکات فطریه و کفاره در روز عید سعید فطر باید مجوز فعالیت داشته باشند و فعالیت این پایگاه‌ها از اذان مغرب آخرین روز ماه مبارک رمضان آغاز و تا پایان روز عید فطر ادامه دارد.

وی ادامه داد: همچنین پایگاه‌های جذب فطریه و کفاره شامل دفاتر کمیته امداد، مراکز نیکوکاری و مؤسسات خیریه است، ۱۵۶۰ پایگاه در مشهد که ۲۰۰ مورد آن در اطراف حرم مطهر رضوی و 2594 مورد در دیگر شهرستان‌های استان برپا می‌شود.

آسوده بیان کرد: با بیان اینکه جهت دسترسی آسان ۲۰درصد از صندوق‌های بزرگ صدقه نصب شده در معابر عمومی برای جمع‌آوری زکات فطره و کفاره برای مدت محدود در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: به این منظور هزار صندوق صدقه در مشهد به این موضوع تخصیص داده شده است و نیکوکاران می‌توانند نسبت به پرداخت نقدی کفارات و فطریه خود مطابق دستورالعمل نصب شده بر روی صندوق اقدام کنند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی تصریح کرد: تنها دبیرخانه شورای زکات استان که در کمیته امداد مستقر است، می‌تواند مجوز فعالیت برای پایگاه‌ها را صادر کند.

وی با بیان اینکه ناظران شورای زکات به صورت کامل پایگاه‌ها را مورد رصد قرار می‌دهند، بیان کرد: مردم مؤمن در پرداخت وجوه فطریه و کفاره خود دقت لازم را داشته باشند، تا این امر به افراد معتبر و صندوق‌های ممهور به آرم شورای زکات پرداخت شود، همچنین تلفن ۳۱۲۸با پیش شماره ۰۵۱ آماده پاسخگویی به سوالات است.

آسوده ادامه داد: در راستای دستورالعمل‌های بهداشتی نیکوکاران می‌توانند با شماره‌گیری کد # ۵ * ۰۵۱ * ۸۸۷۷ * نسبت به پرداخت وجوه زکات فطریه و کفاره خود بدون بیرون آمدن از منزل وازطریق گوشی همراه اقدام کنند.

مدیرکل کیته امداد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه مستحب است فطریه و کفاره ابتدا بین اقوام و آشنایان نیازمند در خانواده و همسایه و سپس سایرین پرداخت شود، بیان کرد: فطریه‌های دریافتی از محل پایگاه‌ها و بسترهای الکترونیکی اعلام شده، در کوتاه‌ترین زمان به حساب سرپرستان خانوارهای نیازمند شناسایی شده براساس اولویت واریز می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: