کد خبر: 4004864
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
مدیر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت سروش جاودانه وحی از برگزاری مرحله نهایی دومین جشنواره ترنم وحی در دی ماه سال جاری در کیش خبر داد.

مرحله نهایی جشنواره ترنم وحی، دی ماه در کیش برگزارمی‌شودسروش عظیمی، مدیر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت سروش جاودانه وحی و مدیر اجرایی دومین جشنواره ترنم وحی در حاشیه برگزاری دومین دوره رقابت‌های جشنواره ترنم وحی که از 21 مهرماه در مشهد آغاز شده در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی بیان کرد: مرحله اول دومین جشنواره ملی ترنم وحی با دریافت 1000 اثر از سراسر کشور به صورت مجازی برگزار شد و آثار رسیده به دبیرخانه توسط دبیر جشنواره، استاد حمید شاکرنژاد مورد بررسی قرار گرفت که پس از داوری آثار، تعداد 30 اثر به عنوان منتخب اعلام شد.

وی ادامه داد: مرحله نهایی مرحله اول این دوره از جشنواره نیز به صورت حضوری با 30 متسابق نوجوان، 21 و 22 مهرماه در مشهد برگزار و 20 نفر به عنوان منتخبان به مرحله بعدی راه یافتند.

عظیمی ابراز کرد: این دوره از جشنواره در در رشته‌های اذان، ابتهال، سرود، قرائت تطبیقی و قرائت تقلیدی برگزار شد که به دلیل شیوع کرونا در رشته‌های سرود و ابتهال به صورت مجازی و با ارسال فایل توسط شرکت‌کنندگان صورت گرفت.

مدیر اجرایی دومین جشنواره ترنم وحی اضافه کرد: 12 نفر از قاریان بین المللی اساتیدی چون هاشم روغنی، حمید شاکرنژاد، استاد جواد کاشفی، سوختانلو، علی علیزاده، و اساتیدی چون مهدی علم‌خواه از قم، مهدی فروغی از قم، محمد علیزاده از قم، حمزء یزدانی‌فر از سبزوار، محمد بهرامی از لرستان و ... این مرحله را قضاوت کردند.

وی افزود: از تعداد 30 نفر در این مرحله، 20 نفر به عنوان منتخبان به مرحله بعدی راه یافتند که این تعداد در سه رشته اذان، قرائت تطبیقی و قرائت تقلیدی به رقابت خواهند پرداخت که از این تعداد سه نفر به عنوان پدیده‌های قرآنی جمهوری اسلامی اعلام خواهند شد.

مدیر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت سروش جاودانه وحی افزود: از تعداد 30 شرکت‌کننده، 12 نفر از استان خراسان رضوی هستند و مرحله پایانی  دومین جشنواره ملی ترنم وحی، دی ماه 1400 در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: