کد خبر: 4007416
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۵

«طرح نذر هشتم» باید با پیوست‌های جدید فرهنگی اعتلا یابد

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت: طرح نذر هشتم به‌عنوان یکی از طرح‌های موفق که از سطح مساجد مشهد شروع شده و امروز در سطح کشور در حال اجراست، باید با پیوست‌های جدید فرهنگی اعتلا یافته و با نگاه عمیق تربیتی در صدد رفع مشکلات مختلف افراد تحت پوشش، تلاش کند.

«طرح نذر هشتم» با پیوست‌های جدید فرهنگی اعتلا خواهد یافتبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام امیرحسین احمدنیا، معاون فرهنگی و اجتماعی این مرکز در نشستی با سعید ضیایی؛ معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره‌ کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان رضوی، ضمن ابراز خوشحالی از موفقیت طرح نذر هشتم و همکاری اداره‌ کل زندان‌ها در این زمینه گفت: طرح نذر هشتم به عنوان طرحی که سال گذشته در سایه‌ امام رضا(ع) از مساجد مشهد مقدس شروع شده و امروز در سطح کشور در حال اجراست، باید با پیوست‌های جدید فرهنگی اعتلا یابد.

وی ادامه داد: نگاه عمیق تربیتی به افراد تحت پوشش طرح، کمک در تعالی ارزشی و بینشی این عزیزان قبل و بعد از آزادی، شناسایی آسیب‌های اجتماعی حاکم بر برخی از خانواده‌ها و تلاش در جهت کمک معنوی و مادی به خانواده‌ی آنان، حفظ ارتباط افراد آزاد شده در این طرح با مسجد، کمک به احیای فرد و بازگشت شایسته‌ او به اجتماع و تلاش در جهت اشتغال او و رفع موانع، از جمله‌ مواردی است که باید در آینده به آنها توجه بیشتر شود. 

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان با تاکید بر نقش این طرح در احیای خانواده‌ها با کمک به بازگرداندن سرپرست‌های خانواده‌ی زندانی به خانواده‌ها افزود: شایسته ‌است با توجه بیشتر به نقش زنان در خانواده و اجتماع، در ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به‌صورت ویژه به آزادی خانم‌ها و مادران زندانی پرداخته شود.

 احمدنیا با تاکید بر لزوم ترویج سنت حسنه‌ کمک به آزادسازی زندانیان اظهار کرد: لازم است در جهت دعوت مردم به شرکت در این طرح، تلاش‌های انجام شده در یکسال گذشته که منجر به آزادی بیش از 410 زندانی شده است، تحت پوشش بازتاب خبری و رسانه‌ای گسترده قرار گیرد.

وی با تاکید بر مشارکت بالای مسجدی‌ها در این طرح افزود: با توجه به نزدیک شدن اولین سالگرد اجرای طرح نذر هشتم (در نهم آذرماه 1400) امیدواریم بتوانیم از خیران برجسته‌ مسجدی و مساجدی که بیشترین مشارکت در این طرح را داشته‌اند تقدیر و تشکر به عمل آوریم.

در ادامه‌ این نشست، سعید ضیایی؛ معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره‌کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان رضوی با تشکر از حسن نیت و همکاری مساجد استان و امور مساجد گفت: در سالگرد آغاز این طرح، حاضریم که در همایش ویژه‌ای ضمن تجلیل از مشارکت‌کنندگان برتر به آزادی تعداد بیشتری از زندانیان با مشارکت مساجد اقدام نماییم.

وی با اشاره به اجرای طرح معراج با همکاری حوزه علمیه خراسان افزود: پیوست‌های فرهنگی مذکور از دغدغه‌های اساسی ما در اجرای این طرح است و باید تدابیر لازم بیش از پیش در این زمینه صورت گیرد و در این زمینه آماده هرگونه همکاری هستیم.

ضیایی با بیان طرح‌های مختلف اداره‌ کل زندانها در جهت تربیت و آزادسازی زندانیان افزود: امیدواریم با اخلاص موجود در اجرای این طرح و با نیروی عظیم مردمی موجود در مساجد بتوانیم آن‌طور که مورد رضای خداست با مشارکت بیشتر و پررنگ‌تر از گذشته به اجرای این طرح بپردازیم و زندانیان آزاد شده در این طرح با تلاش ائمه‌ محترم جماعات و همسنگرهای مسجدی بتوانند از حمایت‌های مختلف مادی و معنوی، پس از آزادی نیز بهره‌مند شوند.

طرح نذر هشتم، طرح مسجد محور آزادی حداقل هشت زندانی در هشتم هر ماه به نام امام هشتم (ع) است که از آذر ماه سال 1399 در حال اجراست و تا کنون بیش از 410 زندانی در قالب این طرح در استان خراسان رضوی آزاد شده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha