کد خبر: 4058040
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲

اجتماع یک هزارنفری بانوان فعال قرآنی با مشارکت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی و جمعی از نهادهای فرهنگی شهر مشهد در رواق دار المرحمه حرم مطهر رضوی برگزار شد.

گردهمایی ۱۰۰۰ نفری بانوان فعال قرآنی در حرم مطهر رضویبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از آستان نیوز، امروز ۲۸ اردیبهشت ماه و در اولین گردهمایی بانوان قرآنی جهادی خراسان رضوی در حرم مطهر حضرت رضا(ع)، حجت الاسلام مهدی حسن‌زاده، فرمانده بسیج حرم مطهر رضوی ضمن شکر نعمت حضور حماسی بانوان فعال قرآنی در این مراسم، گفت: طبق فرمایش رسول گرامی اسلام(ص) شما به واسطه فراگیری قرآن کریم، بهترین امت‌ها هستید.  

تمسک به قرآن و اهل بیت(ع) ضرورت امروز جامعه مسلمین

وی تصریح کرد: توسل و تمسک به آیات نورانی قرآنی و سبک و سیره پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) در شرایطی که هجمه‌های فرهنگی دشمنان بسیار است ضرورت دارد.‌

حسن‌زاده با ذکر مصادیقی از سیره ائمه طاهرین(ع) گفت: سیره قرآنی یعنی سیره عملی حضرت علی(ع) که در مسیر تحقق عدالت به شهادت رسیدند. یعنی سیره حضرت صدیقه طاهره(س) که در شب عروسی، رخت خود را به سائل بخشیدند. یعنی زندگی امام حسن(ع) که روزها سفره‌دار مدینه بودند و نیمه شب‌ها آذوقه برای نیازمندان می‌بردند.‌ مصداق سیره قرآنی یعنی قیام امام حسین(ع) با امر به معروف و نهی از منکر، یعنی مجاهدت امام رضا(ع) که با مناظرات خستگی‌ناپذیر دل‌های مشتاقان را به سمت مسیر حق و حقیقت جذب می‌کردند.‌

فرمانده بسیج حرم مطهر رضوی ادامه داد: سیره قرآنی یعنی سیره شاگرد مکتب اهل بیت(ع)، حضرت امام خمینی(ره) که با اقتدار و رنگ و بوی الهی با استکبار شاهنشاهی به مبارزه برخواست، یعنی حاج قاسم سلیمانی که مظهر سیره قرآنی است که در متن وصیت نامه‌اش یکی از شاخصه‌های انقلابی بودن را پشتیبانی و پیروی از ولایت فقیه می‌دانست.

سرمشق گرفتن از سیره فاطمی در مسیر جهاد تبیین

فاطمه الله‌دادی، عضو هیئت اندیشه‌ورز قرآنی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی نیز در ادامه با بیان اینکه سخن گفتن در باب قرآن از توان بشر عادی خارج است، اظهار کرد: ظرف این کلمات وجود نورانی حضرت رسول(ص) است.

وی افزود: هر انسانی برای رسیدن به مقامات و حیات طیبه و آماده شدن برای دولت مهدوی، نیازمند به دو عامل قانون و تمسک به قرآن کریم است.

این استاد حوزه و دانشگاه، با بیان اینکه این کتاب وحیانی، خود را اسباب هدایت بشر معرفی کرده است، اضافه کرد: این کتاب مقدس متعلق به همه خلقت است، دستخوش تحریف نشده، کتابی جامع است، عبرت‌آموز و دارای بالاترین مبانی اخلاقی است، شامل نکات حقوقی صرف نیست، اما تمام محورهای حقوق بشری با خاستگاه عدالت محور را داراست. 

وی شرط عنایت و توجه حضرت فاطمه زهرا(س) را توجه به تلاوت و تفکر قرآنی دانست و گفت: سرمشق جهاد تبیین، حضرت فاطمه(س) هستند. ایشان در سنگر کسب علم و دانش، در سنگر جهاد و خدمت به خانواده نیز الگوی زن مسلمان و فعال قرآنی ماست.

در پایان این مراسم نیز از  هشت تن از اساتید برگزیده قرآنی با تقدیم هدایای فرهنگی توسط متولیان فرهنگی و قرآنی حرم مطهر و شهر مشهد تقدیر و تجلیل به عمل آمد.‌

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: