کد خبر: 4066241
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰
محمد انجم شعاع:

مجموعه‌های قرآنی برای پاسخگویی به نیاز ملی قرآن توانمندی دارند

مدیر عامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‏‌های قرآن و عترت گفت: مجموع‏ه قرآنی توانستند اثبات کنند که توانمندی برای پاسخگویی به نیاز بزرگ ملی قرآن و تاحدی اجرای منویات مقام معظم رهبری را دارند.

محمد انجوم شعاع، مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‏‌های قرآن و عترتمحمد انجم شعاع، مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‏‌های قرآن و عترت، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، در حاشیه برپایی دومین مجمع عمومی اتحادیه قرآنی کشور در مشهد، اظهار کرد: مجامعی که در موسسات قرآنی وجود دارند، معمولاً برنامه‌‏های مشخصی با اهداف اساس‏نامه خودشان را تعقیب می‌‏کنند، اما در این مجمع با توجه به اینکه دوره‏ جدیدی از ادغام تجربه شده و تمام ظرفیت‌‏ها به نوعی در یک ظرفیت ملی سازمان‏دهی شده است، قطعاً انتظاراتی فراتر از ساختار قرآنی کشور نسبت به آنچه قبلاً بوده وجود دارد.

وی مهم‌‏ترین انتظار مجمع را منفک شدن کار تصدی‏‌گری آموزش‏‌های قرآنی و امور اجرایی قرآن از دولت و واگذاری آن به بخش مردمی برشمرد و گفت: ضرورت دارد به مؤسسات قرآنی، اعتبار آموزشی و مهارت‌‏های تخصصی داده شود تا مدارک و آموزش‌‏های آن‌ها در دستگاه‌‏های حاکمیتی از استخدام تا گروه و پایه، مورد اعتبار باشد.

مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‏‌های قرآن و عترت با اشاره به حضور رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز و رئیس شورای توسعه قرآنی در این مراسم، افزود: مسئولان قرآنی با دغدغه‌‏های موجود در این حوزه آشنایی دارند، لذا امید است بخشی از انتظار بالندگی کار قرآنی را شورای توسعه فرهنگ قرآنی، جهت‌‏دهی کند و به تصویب آیین‌نامه‌‏ها و مقررات بپردازد.

انجم شعاع در ادامه به مهم‌ترین انتظار مجامع از خود اشاره و عنوان کرد: باید انسجام داخلی به گونه‌‏ای تقویت شود که به‌عنوان مجموعه‏ جهادی قرآنی و مردمی با ظرفیت بیش از چند هزار ساختار مصوب و چند هزار ساختار غیررسمی تحت پوشش و قریب بیست ‏و ‏هفت هزار معلم قرآنی، پاسخگوی نیاز تمام دستگاه‏‌های قرآنی کشور باشد.

وی با اشاره به تفاهم‏‌نامه‌‏هایی که با دستگاه‌‏های مختلف منعقد شده است، آن را نشان‌‏دهنده‏ اعتلا و توجه به مجموعه‌‏های قرآنی و مؤسسات دانست و خاطرنشان کرد: مجموعه‌‏های قرآنی توانستند اثبات کنند که توانمندی برای پاسخگویی به نیاز بزرگ ملی قرآن و تاحدی اجرای منویات مقام معظم رهبری را دارند و اگر مجموعه‌‏های بزرگ، دستگاه‏‌های حاکمیتی، اجرایی و... ما را کمک کنند، به زودی شاهد تحول بزرگ قرآنی تحت عنوان نهضت ملی قرآن در حفظ قرآن و مهارت قرآنی خواهیم بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha